Hraju ještě výše než dřív, informoval rekordman Kolář, jenž se dostává do ideálního brankářského věku

Hraju ještě výše než dřív, informoval rekordman Kolář, jenž se dostává do ideálního brankářského věku

Slávista Ondřej Kolář drží od víkendu jedno významné privilegium. Ještě žádný jiný brankář totiž v samostatné české lize neudržel během jedné sezony více čistých kont, než právě on.

Jeho osmnáct vychytaných nul ocenil i Jindřich Trpišovský. "Zaslouží si to, dává nám klid, hraje skvěle. I v utkání s Jabloncem nás v prvním poločase podržel, když chytil šanci Chramostovi. Dostává se do ideálního brankářského věku, je dobře, že se v historické tabulce osamostatnil, má to za sebou a už na to nemusí myslet. Je sice pravda, že jsme v zápase hnali i v osmdesáté minutě hráče dopředu, aby dali ještě gól, přáli jsme si ale, abychom udrželi nulu vzadu a Koli to měl konečně za sebou. Podle statistik má Ondra v lize čisté konto prakticky každý druhý zápas a rekord je pro něj ta nejlepší odměna za to, že se u nás v zimě rozhodl zůstat," uvedl na webu slavia.cz sešívaný odborník.

Po restartu Fortuna:ligy ještě exliberecký strážce svatyně neinkasoval. "Samozřejmě je to nádherný pocit, je to ale práce celého týmu. Proti Jablonci jsme opět hráli zodpovědně dozadu, vygradovalo to krásným výsledkem, dali jsme hodně gólů a žádný neobdrželi. O to větší radost z rekordu mám," vyprávěl sám respektovaný gólman, který je v Edenu jasnou jedničkou.

V posledních duelech navíc hraje na trávníku ještě výše, než v minulosti. "Hraju ještě výše a uvidíme, kam až se to bude posouvat," usmíval se spokojený Kolář, jehož skalp třetího týmu tabulky těšil i přes oslabení soupeře...

"Určitě ano, s Jabloncem v posledních zápasech nemáme moc dobrou bilanci a šli jsme proto do zápasu trochu opatrně, báli jsme se, brzo jsme ale dali gól a pak už byl zápas v naší režii. Je to i o tom štěstíčku. Moc mě těší, že jsme to tentokrát opět zvládli s nulou," uzavřel na slavia.cz pětadvacetiletý brankář, který půjde po další nule již v úterý proti šestnácté Příbrami.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.