Chytil, Beneš a spol. se do toho nemůžou dostat, rozhořčený Látal slibuje na Dynamo změny...

Chytil, Beneš a spol. se do toho nemůžou dostat, rozhořčený Látal slibuje na Dynamo změny...

Po restartu Fortuna:ligy ještě Sigma nezvítězila a bodově se na ni dotáhli i jedenácti Klokani. Po bezgólové remíze se Slováckem dokonce nestačila na Andrově stadionu na poslední Příbram, která si z Hané překvapivě odvezla plný počet bodů.

To, že byl hlavní kouč Olomouce Radoslav Látal, nebetyčně zklamaný, asi netřeba zdůrazňovat. "Je to problém. Chtěli jsme získat tři body, ale takových zápasů v sezoně už bylo. Když přišel takový rozhodující zápas, ať už se Slováckem, nebo s Bohemkou, nejsme schopni se prosadit, abychom se uklidnili a postoupili na sedmou osmou příčku. Bohužel se to opakuje celou sezonu," posteskl si na portálu idnes.cz padesátiletý odborník, jenž už vede Sigmu něco málo přes rok.

Podle trenéra se Sigma nebyla schopna vyrovnat s tím, že hosté byli obětaví, důrazní, běhali a dřeli. Navíc přišly individuální chyby, které se budou ještě v úvodu pracovního týdne interně vyhodnocovat. "Nedostoupení hráčů. Banální byl i první gól, nic těžkého. Kdyby to Beneš posunul v klidu na pravou stranu, kde byl Sladký volný, tak jsme to dohráli a ta situace se nestala. On prostrkává míč nesmyslně do středu hřiště, nabídneme Příbrami šanci To jsou věci, které nás ubíjí a doplatili jsme na ně," kroutil hlavou idnes.cz citovaný šéf Pilaře, Jemelky, Juliše a spol.

Uprostřed pracovního týdne se Sigma představí na jihočeském Střeleckém ostrově. Protože Dynamo táhne sérii čtyř proher v řadě, potřebuje se chytit také. "Změny budou. Vepřek má žluté karty. Na jaře nám zápasy šlapaly, ale teď se do toho víc hráčů nemůže dostat, ani Mojmír Chytil, který měl vynikající formu. Kulhalo to už na Slovácku, sestavě jsme dali ještě šanci, ale teď změny přijdou určitě," avizoval na idnes.cz Látal.

Po Budějovicích čekají na Olomouc Baník, Boleslav, Plzeń či Liberec, což také nebudou snadní protivníci. "Mužstvo kvalitu má, je velký problém, že jsme tento zápas nezvládli. Mohli jsme se vyšvihnout na sedmé místo, a zase to nedopadne. Je to o hlavách hráčů. máme čtyři zápasy na to, abychom mužstvo zvedli a udrželi se v prostřední skupině, plus Mol Cup. Takže máme ještě o co hrát. Některé výkony nejsou dobré, někteří hráči upustili z výkonu před pauzou, ale je na nás, trenérech, abychom s nimi pracovali," uzavřel kouč semifinalisty domácího poháru.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.