Kdy se rozjedou a kdy skončí zbylé tři nejlepší evropské soutěže, které dosud stojí?

Kdy se rozjedou a kdy skončí zbylé tři nejlepší evropské soutěže, které dosud stojí?

Situace v TOP 5 evropských soutěžích dosud byla známa jen z části a postarala se o to znovu rozjetá bundesliga i zcela ukončená Ligue 1. Jak to vypadá se zbývajícími třemi soutěžemi v Anglii, Itálii a Španělsku?

LaLiga odstartuje již 11. června městským derby mezi Sevillou a Betisem. Premier League vypukne 17. června a dlouho nejasný restart Serie A je nakonec v plánu na 20. červnový den.

Fanoušci uvidí živé přenosy ze všech čtyř lig na programech Digi Sport a Premier Sport, které jsou součástí internetové a satelitní televize Telly. "Ze Španělska, Anglie i Itálie máme již oficiální potvrzení restartu LaLigy, Premier League i Serie A. Čekáme ještě na přesný rozpis utkání s časy, abychom mohli připravit podrobný vysílací plán. Budeme chtíit odvysílat co nejvíce přímých přenosů ze všech fotbalových soutěží, ke kterým máme vysílací práva. Využijeme k tomu program Premier Sport a všech 7 sportovních stanic z rodiny Digi Sport, které máme k dispozici,“ uvedl ředitel Telly Vladimír Rusnák.

Kdy tedy přesně začnou na italské, španělské a italské půdě, během kolika týdnů se budou dohrávat a na kdy je plánován finiš?

Premier League a FA Cup


Začne 17. června dohrávkou 28. kola utkáním Manchester City – Arsenal a Aston Villa - Sheffield United. Od pátku 19. června do neděle 21. června je poté na programu kompletní 29. hrací kolo.

Celkem zbývá dohrát 92 zápasů, počítá se se šesti víkendy a třemi vloženými koly uprostřed týdne. Sezona 2019/20 by se tak v ideálním případě měla dohrát do 25. července. O držiteli anglického titulu je v podstatě rozhodnuto.

Deset kol před koncem vede tabulku letos suverénní Liverpool, který k zisku titulu potřebuje pouhá dvě vítězství, případně jedno, pokud Manchester City prohraje jeden zápas.

Dohrávat se bude i anglický pohár FA Cup. Čtvrtfinálové zápasy jsou na programu o víkendu 27. a 28. června, kdy nás čekají utkání Leicester City vs. Chelsea, Newcastle United vs. Manchester City, Sheffield United vs. Arsenal a Norwich City vs. Manchester United. Semifinále se odehrají o víkendu 18. a 19. července, finále přijde na řadu 1. srpna.