Horváth si o sparťanském majetku Polidarovi myslel, že je tuctový hráč. A spletl se...

Horváth si o sparťanském majetku Polidarovi myslel, že je tuctový hráč. A spletl se...

Byť už dvacetiletý ofenzivní štírek Matěj Polidar patří nějaký čas Spartě, která si ho zavázala čtyřletým kontraktem, stále hostuje v Příbrami, která ho pro velký fotbal vychovala.

V jejím zeleném dresu už perspektivní mladík naskočil do 33 prvoligových klání, které se mu podařilo přetavit ve dvě branky. Tu druhou zaznamenal před pár dny do sítě Sigmy Olomouc a po úspěšném vyloupení Hané byl chválen...

"Je šikovnej," pronesl na jeho konto o pět let starší forvard Lukáš Juliš, jenž je na Andrově stadionu zapůjčen z Letné.

Polidař překvapil i svého přímého nadřízeného Pavla Horvátha, který si o něm žádné velké věci nemyslel. "Musím říct, že jsem byl překvapený, jak je na tom fotbalově. Když jsem přicházel, tak jsem samozřejmě věděl, že už ho Sparta koupila, ale myslel jsem si, že je to tuctový hráč. A není," pronesl nový šéf příbramské lavičky.

V sestavě šestnáctého celku tabulky by neměl chybět ani v úterním večerním duelu proti vedoucí Slavii. "Jemu sedí pozice, kde může běhat. Takže oba kraje a hrot. On je hrozně poctivý a je na tom fyzicky velmi dobře, je schopný se pro mužstvo obětovat, je to na něm vidět. Teď už dal druhý gól, tak je to super," doplnil někdejší stratég Domažlic či rezervy Viktorie.

S tím souhlasí i čerstvý hrot. "Sedělo mi to. Nevadí mi náběhy za obranu, myslím si, že mám dobrou fyzičku," potvrdil talent z Energon Arény, jenž by se měl od léta hlásit na Spartě, kde svého času působil i jeho nynější trenér.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.