Po Plzni a Spartě sáhlo do Žiliny také Dynamo. Jakého rychlíka si na jihu zajistili pro příští tři roky?

Po Plzni a Spartě sáhlo do Žiliny také Dynamo. Jakého rychlíka si na jihu zajistili pro příští tři roky?

České kluby dál pokračují v nahazování las dnes již bývalým hráčům MŠK Žilina. Zatímco Plzeň ulovila obránce a záložníka a Sparta si pro nový ročník zajistila služby brankáře, Dynamo České Budějovice se vrhlo na křídelníka...

Na Střelckém ostrově bude od sezony 2020/2021 působit rychlonohý šestadvacetiletý středopolař Lukáš Jánošík, jenž se na jihu země upsal na tři roky do 30. června 2023.

Jánošík je odchovancem Žilina, v níž prošel celou akademií. V úvodu profesionální kariéry se pak krátce zjevil také v Rimavské Sobotě či Liptovském Mikuláši.

Pokud jde o jeho dosavadní bilanci v nejvyšší slovenské soutěži, na kontě má 66 vystoupení, 11 branek a 12 gólových asistencí.

Úvod roku 2020 zastihl Jánošíka ve velké formě. V zimní přípravě přetavil čtyři duely v pět přesných zásahů a odvetnou část sezony zahájil dvěma trefami do sítě Zlatých Moravců.

Za pár týdnů už by měl usilovat o góly ve službách Dynama pod koučem Davidem Horejšem. Že by šlo o přímou náhradu za produktivního Ivana Schranze, jehož asi v Českých Budějovicích neudrží?

Nejhorší sérii ze všech má Dynamo. Široký kádr tu není, hráči do ofenzivy chybí, lamentuje Horejš

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.