Český způsob rozhodování nechrání obránce, v zahraničí by Kuchta narazil, zlobí se Kadlec

Český způsob rozhodování nechrání obránce, v zahraničí by Kuchta narazil, zlobí se Kadlec

Exreprezentant Michal Kadlec ze Slovácka sehrál v české nejvyšší soutěži zhruba dvě stovky duelů, ale svou první červenou kartu v ní viděl až ve svých pětatřiceti letech, konkrétně v závěru prvního dějství proti Slovanu Liberec a čeká ho disciplinární pauza...

"V Česku je to skutečně moje první červená karta. V zahraničí jsem dostal dvě. Jedna byla po zákroku na Götzeho a druhá za dvě žluté. Tentokrát ji ale beru na sebe. Byla to moje chyba, že jsem se nechal vyprovokovat," uvedl v interview pro web fcslovacko.cz bývalý zadák Sparty, Bayeru Leverkusen a Fenerbahce Istanbul.

Co ho rozezlilo natolik, že musel z kola ven? "On je to v Česku trochu obecnější problém. Rozumím tomu, když do nás útočníci jdou v soubojích ve snaze získat míč. Něco úplně jiného ale je, když do nás jdou kolikrát zezadu loktem ve chvíli, kdy míč máme pod kontrolou a oni nás nelogicky dohrávají. Rozhodčí jim takové zákroky tolerují a jasně je netrestají. Třeba kartami. Většinou je to v situacích, kdy takový zákrok, přijde zezadu, nečekáte jej a nemůžete se na něj připravit. V takovém případě je samozřejmě i větší riziko zranění. Takový způsob rozhodování nechrání obránce," čertil se na oficiálních stránkách svého klubu defenzivně laděný veterán.

Zatím naposledy mu něco takového provedl liberecký forvard Jan Kuchta. "To není jen otázka Kuchty, i když on takový styl má. Do mě podobně zajížděl už v pohárovém zápase u nás, kdy mně prošlápl kotník. Je to spíš obecnější zkušenost z naší ligy a způsob posuzování hry našimi sudími. V zahraničí se podobný herní styl netoleruje. A pokud chce Kuchta postavit svoji fotbalovou budoucnost na takovém stylu, tak v zahraničí by velmi rychle narazil. Ale znovu opakuji, je to obecnější problém naší ligy," pokračoval kolega Zahustela, Klimenta či Petržely, jehož vyjádření nabídly stránky fcslovacko.cz.

To, že šlo o jeho chybu, však nezpochybňuje, i když zastává názor, že na stadionu U Nisy vnesl rozhodčí na hřiště i na lavičky jen nervozitu. "Uvidím, jak celou situaci vyhodnotí Disciplinární komise. Věřím, že se na celou situaci podívá objektivně a přihlédne i k tomu, že to byl u mě skutečně úlet. Nikdy jsem s disciplinárkou neměl problém," doplnil majitel sedmi žlutých z této sezony.