Je nám jedno, kdo proti nám stojí, máme svůj styl, v němž jsme i nebezpeční, a úplně jednoduchý soupeř nejsme, varuje lídra Horváth

Je nám jedno, kdo proti nám stojí, máme svůj styl, v němž jsme i nebezpeční, a úplně jednoduchý soupeř nejsme, varuje lídra Horváth

Příbramští ještě po ligovém restartu neokusili hořkost porážky, ze dvou zápasů vytěžili čtyři body a předposlední Opavě se přiblížili na rozdíl jediného bodu. Co si o posledních dnech a týdnech myslí Pavel Horváth?

"Máme čtyři body ze dvou zápasů a možná jsme se malinko někam posunuli, ale to nám nestačí. Potřebujeme se ještě zlepšit, abychom sbírali body dál a mohli reálně myslet na záchranu. Pořád jsme poslední. Vyhráli jsme po mnoha zápasech venku, je to dílčí úspěch, ale změnilo to jen, že jsme snížili náskok mančaftů před námi. Takže nemůžeme moc slavit a juchat. Ale ukázali jsme si cestu, po níž bychom se měli vydat a která by nám měla přinést body a záchranu. Musíme se koncentrovat na sebe, mít čistou hlavu, připravit si, jak máme při některých situacích na hřišti vypadat. Každý ví, co má dělat, hlavně v defenzivě. Jsem rád, že jsme dostali ve dvou zápasech jen jeden gól. Měli jsme i štěstí, ale bránili jsme dobře," uvedl v interview pro web ceskatelevize.cz šéf příbramské lavičky.

Někdejší kormidelník Jiskry Domažlice či rezervy Viktorie Plzeň nyní sází na zarputilé bojovníky, kteří se perou kompletních devadesát minut. "Vybírám kluky, o kterých vím, že nechtějí prohrát - jsou schopní na hřišti padat do střel a podat výkon na hranici toho, co zvládnou. Nemáme na co čekat a na co se šetřit, každý zápas hrajeme o život. Naše hra je založená na tom, že na hřišti nevypustíme ani jeden moment," doplnil na serveru ceskatelevize.cz nadřízený Rezka, Škody či Slepičky.

V úterý večer bude jeho tým hostit u řeky Litavky vedoucí Slavii a pakliže by se jí podařilo bodovat, byl by to velký úspěch a další motivace. "Nemáme co ztratit, půjdeme do toho s pokorou k prvnímu mančaftu, s chutí ho potrápit a s odhodláním udělat pro další body všechno, co budeme moct. Strach nemáme, ale může se stát, že dostaneme bůra, nebudeme první ani poslední, ale předpokládám, že kluci nemají obavy a na ten zápas se těší. Pro nás to bude zkouška. V Plzni jsme v přípravě dostali čtyřku a víme, kde jsme tam dělali chyby. Teď už je dělat nechceme. Nám musí být jedno, kdo proti nám stojí, máme svůj styl, v němž jsme i nebezpeční, a úplně jednoduchý soupeř nejsme," varoval sešívaný tábor pětačtyřicetiletý Horváth.

Facebookem běží výzva: Pusťte diváky na Slavii s Plzní! Anglický týden pomohl šampionům i vzkříšení Sparty