Darida opět posunul běžecký rekord bundesligy, na který je zatím krátký i Kimmich z Bayernu

Darida opět posunul běžecký rekord bundesligy, na který je zatím krátký i Kimmich z Bayernu

Dlouholetý český reprezentant ve službách Herthy Berlín Vladimír Darida si v rámci bundesligového dění vylepšil své vlastní běžecké maximum a v nejvyšší německé soutěži stanovil nový rekord, který nyní činí 14,3 kilometru.

Devětadvacetiletý středopolař s minulostí ve Freiburgu posunoval tabulky již poněkolikáté Zatímco v březnu 2018 naběhal proti Hamburku 14,16 kilometru, proti Augsburgu se nakonec jeho statistiky zastavily až na čísle 14,3 km.

U našich západních sousedů se běžecká čísla sledují od ročníku 2011/2012 a bývalý stěžejní hráč Viktorie Plzeň, který je součástí bundesligy od léta 2013, se po celou dobu svého působení drží na čelních příčkách dotyčných statistik.

Průměrně naběhá okolo třinácti kilometrů na utkání, díky čemuž v tomto směru poráží i druhého muže pořadí Joshuu Kimmicha z Bayernu Mnichov. Soudobá bavorská opora z Allianz Areny však v počtu naběhaných kilometrů vládne, neboť má na kontě víc odehraných utkání...

Svěřenec Bruna Labbadii totiž v právě probíhajícím ročníku vynechal již šest duelů a v dalších třech zápasech šel do hry až jako střídající žolík.

P.S.: Daridův Berlínský celek se v poslední době rozjel, v květnu si připsal tři výhry a jednu remízu, díky čemuž se v tabulce posunul už na devátou příčku se stejným bodovým ziskem jako osmý Freiburg. Tuto sobotu se ovšem představí na hřišti Borussie Dortmund, která se v boji o titul stále ještě nevzdala.

Finančními potížemi stíhané Schalke 04 zažívá nejhorší časy za posledních 23 let

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.