Ještě žádný Čech nenastřílel deset a více branek ve dvou z TOP 5 evropských soutěží. Schick už je ale blízko...

Ještě žádný Čech nenastřílel deset a více branek ve dvou z TOP 5 evropských soutěží. Schick už je ale blízko...

Věděli jste, že je Patrik Schick jediným českým hráčem, jemuž se za posledních patnáct let podařilo v jedné z TOP 5 evropských soutěží nastřílet dvouciferný počet branek? Může za to jeho pár let stará bilance ze Sampdorie Janov...

Již brzy se navíc může stát jediným českým fotbalistou, který by nastřílel deset a více gólů hned ve dvou předních evropských soutěží z nejlepší pětky (Serie A, bundesliga, Premier League, Ligue 1 a LaLiga).

Svého času mohl dotyčnou metu pokořit Jan "Dino" Koller, který sice v německé lize nastřílel deset a více branek čtyřikrát za sebou, nicméně ve francouzské nejvyšší soutěži se v barvách Monaka zastavil na osmi trefách.

Odchovanec Sparty zatím nasázel za Red Bull Lipsko devět gólů. A protože figuroval v základní sestavě kouče Juliana Nagelsmanna jen dvanáctkrát a šestkrát šel do hry jako žolík, průměrně udeří každých 117 minut.

Šanci skórovat bude mít nepochybně i tuto sobotu, kdy dorazí do dlouho neporaženého Lipska poslední Paderborn, který byl naposledy vypráskán Borussií 1:6.

Zatím naposledy dosáhl na Schickovu nynější metu Tomáš Pekhart a to v ročníku 2011/2012, kdy oblékal trikot Norimberku. Svého času se okolo onoho čísla pohybovali také Pavel Kuka, Vratislav Lokvenc a již zmíněný Jan Koller, jehož bundesligovým maximem za sezonu je 15 gólů.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.