Dokáže Messi ještě zabojovat o Zlatou kopačku?

Dokáže Messi ještě zabojovat o Zlatou kopačku?

Argentinský špílmachr se rozhodně nehodlá vzdát a prvenství ve Zlaté kopačce. Momentálně však pořadí střelců v Evropě vede Robert Lewandowski. Messi si na góly musí počkat, až bude LaLiga obnovená. Do konce španělské ligy zbývá 11 zápasů.

Lewandowski od obnovení Bundesligy nasázel už čtyři góly a nyní má na kontě 29 branek. Kapitán Barcy je na průběžném šestém místě s 19 vstřelenými góly. Vzdát se nehodlá, má na to stále 11 zápasů.

Španělský deník Mundo Deportivo připomíná, že Messi během své kariéry dokáže mít dlouhé střelecké série. Tu nejlepší sérii předvedl v sezoně 2012/2013, když v 19 kolech v řadě si připsal 30 gólů.

Do konce této sezony zbývá méně kol, ale Argentinec už několikrát dokázal, že v průběhu krátkého období dokáže nastřílet spoustu gólů. Za působení trenéra Valverdeho nasázel 12 branek za osm kol. V sezoně 2014/2015 pod vedením Luisa Enriqueho dal 11 gólů jen v 6 zápasech. Když Barcelonu vedl v sezoně 2011/2012 Pep Guardiola, Messi zaznamenal 20 gólů jen v 11 kolech, což by teď potřeboval.

Lewandowski může své statistiky ještě vylepšit, v Bundeslize zbývá odehrát do konce soutěže stále 6 kol. Nutno podotknout, že pro Messiho nic není nemožné.