Byli obrovsky nepříjemní. Od začátku hráli v deseti hráčích vzadu, ocenil Horváthovu družinu muž okamžiku Musa

Byli obrovsky nepříjemní. Od začátku hráli v deseti hráčích vzadu, ocenil Horváthovu družinu muž okamžiku Musa
OBSAHUJE VIDEO

Sešívaní si připsali po ligovém restartu i třetí výhru a opět bez inkasované branky. Zatímco Ondřej Kolář dosáhl na čisté konto s pořadovým číslem 19, chorvatský žolík Petar Musa si připsal desátou trefu v sezoně.

Hlavní kouč jeho přínos pochopitelně velebil. "Petar je muž okamžiku. Hodně nám ale pomohl už příchod Patrika Hellebranda, v tu chvíli jsme totiž zápas neměli úplně ve svých rukách a potřebovali jsme si vytvořit větší tlak, což Patrik skvěle splnil a s jeho příchodem šel hodně nahoru i výkon Nica. Díky vzestupnému výkonu Ibry Traorého a Lukáše Provoda jsme si zásluhou záložní řady postupně vytvořili tlak a do toho teprve přišel Petar. To pro něj bylo vhodnější, než kdybychom ho tam dali dříve, pak těžil z práce mužstva. Jeho orientace, rozhodnutí a technické provedení jsou skvělé. Za to mu patří absolutorium. A že je náhradník? Bere tu roli pozitivně, je tu dva nebo tři měsíce, noví hráči to mívají těžké, hrajeme trochu jiný styl, na který si musí zvykat. Petar má své velké přednosti i nedostatky. Ve vápně je skvělý, takového hráče jsme možná ještě nikdy netrénovali. Na druhou stranu, velké rezervy má v mezihře a aktivitě, zvyká si ale na Slavii. Má takový aklimatizační půlrok, paradoxně skvělý, protože dal už třetí gól a zachránil nám spoustu bodů," mnul si ruce šéf Slavie.

Jaký byl pro bývalého hráče Liberce či Žižkova přijít na trávník jako střídající za stavu 0:0 a těsně před koncem o všem rozhodnout? "Hlavně jsem rád, že jsme vyhráli. Přišel jsem na hřiště, abych spoluhráčům pomohl. Je to velmi důležité vítězství. Jak si pamatuji gól? Nějak se to ke mně odrazilo, měl jsem v hlavě jenom to, abych vystřelil na bránu, a pak už jsem viděl míč v síti. Za výhru jsem obrovsky rád. Byl to skvělý týmový výkon," liboval si perspektivní forvard, jehož ohlasy přinesl web slavia.cz.

Emoce ani radost nemohly chybět. "Bylo to skvělé. Moc dobře si uvědomujeme, o co hrajeme. Každá výhra je důležitá. Z Příbrami vezeme tři body a podle mě jednoznačně zaslouženě," doplnil svěřenec Jindřicha Trpišovského.

Jak náročný byl střet s posledním celkem tabulky na jeho stadionu? "Byli obrovsky nepříjemní. Od začátku hráli v deseti hráčích vzadu, velmi dobře bránili. My jsme sice měli nějaké šance, ale bylo to náročné. Hlavní je, že jsme vyhráli. Musíme v tom jenom pokračovat," zaznělo z úst slávistického kanonýra.

V neděli půjde lídr tabulky na druhou Plzeň. Cíl bude jednoznačný - navýšit, nebo alespoň udržet stávající osmibodový náskok. "Pro týmové sebevědomí a sebevědomí každého hráče je to velmi důležité. Proti Plzni nás čeká klíčový zápas a odteď se na něj musíme už soustředit," uzavřel na slavia.cz kolega Tecla, Olayinky či Masopusta.