Coufal se karet nebojí: Razím teorii, že každý je nahraditelný. V týmu je nás dvacet

Coufal se karet nebojí: Razím teorii, že každý je nahraditelný. V týmu je nás dvacet
OBSAHUJE VIDEO

Slávistický zadák Vladimír Coufal, jehož tým má zatím po ligovém restartu bilanci tří výher s celkovým skóre 7:0, doufá, že se s fanoušky uvidí na stadionech co nejdříve.

"Je to takové moje poselství do nejvyšších míst. Ať už je prosím fotbal i s diváky. Tahle komorní atmosféra nikomu neprospívá," uvedl po vyloupení příbramské půdy exliberecký bek.

Protože proti poslednímu celku tabulky nedostal žlutou kartu nikdo, komu hrozila disciplinární stopka, v neděli proti Viktorii by mohla nastoupit úplně stejná sestava obohacená o úterní marody Holeše s Ševčíkem.

Sám Coufal z těchto kalkulací žádnou velkou vědu nedělá. "To asi uvidíme až po zápase s Plzní, zda to je výhra či ne. Já razím teorii, že každý je nahraditelný. Kdyby se stalo, že bych třeba chyběl já, prostě by to musel zahrát někdo jiný. Tak to je. V týmu je nás dvacet, v zápase na to myslet nejde. Ale že jsem se nevykartoval jsem samozřejmě moc rád," doplnil na webu slavia.cz reprezentant.

Jak důležité bylo udržení náskoku před Viktorií, který se ještě může po jejím výjezdu na hřiště Baníku Ostrava klidně navýšit? "Určitě to bylo zásadní. Pokud bychom tu prohráli nebo ztratili body, hodně by se to smrsklo. A navíc nás do konce čekají ještě těžké duely, o nadstavbě nemluvě. Každé vítězství z venku je důležité a může nám to jedině pomoci," uzavřel sedmadvacetiletý obránce, jenž v této sezoně naskočil do čtyřiadvaceti zápasů, v nichž třikrát skóroval a třikrát viděl žlutou kartu.

Je suis Šmíca! Fandové na něj útočí kvůli triku Sparty. I šéfům KSČ vadili mistři Evropy 76 v německých dresech