Kozel si o Plzni myslí jen to nejlepší: V českých podmínkách to teď je asi nejtěžší soupeř

Kozel si o Plzni myslí jen to nejlepší: V českých podmínkách to teď je asi nejtěžší soupeř

Plzeňský soubor dorazí do Ostravy pro plný počet bodů. Jen výhra na půdě Baníku totiž rozjeté Viktorii zachová osmibodový odstup na vedoucí Slavii, se kterou se utká v očekávaném šlágru tuto neděli.

Hlavní kouč Baníku Luboš Kozel si je velmi dobře vědom formy západočeského výběru, který dokázal nedávno triumfovat na Spartě a Mladou Boleslav pak před pár dny rozstřílel poměrem 7:1...

"Co jsem viděl, hrají opravdu velmi dobře. V českých podmínkách to teď je asi nejtěžší soupeř. Ale tím pádem je to pro nás i výzva. Po pauze jsme zatím hráli se soupeři, proti kterým jsme museli tvořit, teď jsme v pozici, kdy je favorit asi soupeř. Věřím, že to ve středu soupeři znepříjemníme tak, jak to Baník proti silným týmům vždy uměl,” uvedl na webu fcb.cz bývalý kouč Dukly.

Baroše, De Azeveda, Jánoše a spol. čeká první duel na Městském stadionu před prázdnými tribunami. "Absence fanoušků je pro nás velký handicap, pro nás jsou opravdu dvanáctým hráčem. To není žádná fráze. Jestli chceme uspět, tak musíme podat výkon na hranici svých možností," burcoval svůj tým Kozel.

Ten může v nominaci opět počítat také s Romanem Potočným, který je s devíti nastřílenými brankami v sezoně nejlepším střelcem ostravského kádru. Právě v ofenzivě měl nyní pátý Baník v posledních dnech a týdnech rezervy. "Jak v Příbrami, tak ve Zlíně jsme k vítězství měli blíže, ale trochu nás zatím limituje ofenzivní fáze. Není to jen o tom, že neproměníme šance, ale že těch šancí si musíme vytvořit více. Musíme hrát líp i v předfinální fázi. Směrem do defenzívy pracuje tým poměrně dobře, ale na můj vkus musíme být nebezpečnější a přesnější vpředu," zakončil Kozel, jemuž nechybí nikdo.

Západočeský tým z Doosan arény nebude moci použít Alvira s Ekpaiem a nad Buchou, Čermákem i Hejdou se navíc kvůli třem žlutým kartám vznáší hrozba možné absence ve šlágru proti Slavii.

Facebookem běží výzva: Pusťte diváky na Slavii s Plzní! Anglický týden pomohl šampionům i vzkříšení Sparty