Zahustel musel ukončit sezonu, ale z Hradiště zmizet nemusí. Slovácko o něj má zájem a jedná se Spartou

Zahustel musel ukončit sezonu, ale z Hradiště zmizet nemusí. Slovácko o něj má zájem a jedná se Spartou

Hlavní trenér sedmého Slovácka Martin Svědík musí před středečním soubojem se třináctou Karvinou řešit složení obrany. 

Zatímco start defenzivního univerzála Patrika Šimka je nejistý, bek Petr Reinberk pyká za osm žlutých karet, stopku za červenou kartu proti Liberci má i Michal Kadlec a Ondřej Zahustel je po operaci zlomené ruky...

"Honza Palinek nebo Veliče Šumulikoski budou muset oprášit kopačky," zmínil své kolegy z realizačního týmu náročný kouč, jenž však podotkl, že nehodlá brečet a že se hráče pokusí nějak nahradit.

Kmenový hráč Sparty se podle jeho slov zranil v závěru nešťastně. "Není přitom náhodou, že si ruku zlomil. S brankářem Nguyenem se srazil při nekoordinovaném pohybu, protože byl při sprintu zezadu postrčen, což však asistent rozhodčího neviděl," vrátil se k souboji proti Slovanu pětačtyřicetiletý odborník.

"Má tříštivou zlomeninu ruky, v neděli už byl v Praze na operaci, bez ní by jeho rekonvalescence trvala déle," posteskl si bývalý stratég Jihlavy, Pardubic, Baníku či Mladé Boleslavi.

I když už ho v tomto ročníku 2019/2020 nepovede, zájem o spolupráci má dál a věří, že s ním bude v Uherském Hradišti spolupracovat i v příští sezoně. "O jeho dalším působení jednáme se Spartou, jejímž je hráčem, máme o něj zájem. Ale je jasné, že tato sezona už pro něj skončila," uzavřel Svědík.

Osmadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi si za tým Uherského Hradiště připsal od zimního příchodu šest ligových startů a jeden gól. V základní sestavě Slovácka však nefiguroval nikdy, vždy šel do hry až jako střídající a dohromady strávil na trávnících 137 minut čistého času. Jedinkrát v úvodní sestavě byl v rámci neúspěšného čtvrtfinále domácího poháru.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.