Čermák má dobrý pocit ze spolupráce s kluky ve středu zálohy Buchou i Kalvachem...

Čermák má dobrý pocit ze spolupráce s kluky ve středu zálohy Buchou i Kalvachem...

Pětadvacetiletý plzeňský špílmachr Aleš Čermák, jenž před zakotvením v Doosan aréně prošel nejen Spartou, ale i Loko Vltavín, Hradcem Králové či Mladou Boleslaví, zažívá svou nejlepší prvoligovou sezonu za poslední roky.

I když odehrál v tomto ročníku Fortuna:ligy jen dvanáct zápasů a na hřištích strávil pouze 974 minut čistého času, konta soupeřů zatížil hned pěti brankami a šesti gólovými asistencemi, což není vůbec špatná bilance.

"U mě je to spíš o tom, že se víc tlačím do šestnáctky, chodím centry. Z nich už se nenahrává, ale zakončuje," usmíval se po posledním hattricku do sítě Boleslavi bývalý mládežnický reprezentant Česka, jehož Patrik Schick označil před lety za "nového Marka Matějovského".

Nynější Viktoria podle jeho slov šlape i z důvodu, že si hráči rozumí a dokážou si vyjít vstříc. "Mám dobrý pocit ze spolupráce s kluky ve středu zálohy. S Pavlem Buchou a Lukášem Kalvachem se, myslím, dobře doplňujeme, dokážeme si vyhovět. Odehráli jsme vedle sebe už víc zápasů včetně přípravy. Neustále rotujeme, hledáme si volný prostor, nabízíme se. Pro soupeře jsme nečitelní, na tohle se nedá moc připravit. Můžu si zaběhnout na kraj, nebo klidně až na pozici krajního obránce. Mám možnost být víc u míče. Snažíme se hrát aktivní fotbal. Jsme rádi, že se nám to daří," doplnil v interview pro web gol.cz rodák z Prahy, jenž už ve zdejším prostředí vyhrál jak ligu, tak pohár.

Ještě před nedělním tahákem s mistrovskou Slavií však musí západočeský výběr myslet na středeční Baník, který je v tabulce průběžně pátý. "V neděli se potkáme v Edenu. Zápasy jdou rychle po sobě, hrajeme každý třetí, čtvrtý den. Tudíž se teď soustředíme jen na zápas v Ostravě," ubezpečil důležitý muž z Doosan arény, jehož slova vyšla v magazínu Gól.

Coufal se karet nebojí: Razím teorii, že každý je nahraditelný. V týmu je nás dvacet

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.