Pavlenka je opatrný i po třech nulách v řadě: Dýchá se nám líp, jenže pořád není důvod k radosti

Pavlenka je opatrný i po třech nulách v řadě: Dýchá se nám líp, jenže pořád není důvod k radosti

Ještě nedávno byl Werder na ručník. Z posledních třech duelů však Brémy vytěžily díky dvěma výhrám a jedné remíze hned sedm bodů a jejich šance na záchranu bundesligy i nadále žije.

Nepochybně k tomu pomohl i ostřílený brankář Jiří Pavlenka, který neinkasoval již třikrát za sebou. "Pokud bychom ty tři zápasy nezvládli, bylo by to pro nás se záchranou už hodně složité. Teď ztrácíme na nesestupové místo tři body, navíc máme k dobru středeční dohrávku s Frankfurtem," připomněl v rozhovoru pro sport.cz někdejší gólman Baníku i Slavie.

I když je v jeho mužstvu o něco veseleji než před týdnem, vyhráno ještě nemají. "Dýchá se nám pochopitelně líp než po zápase s Leverkusenem (1:4). Jenže pořád není důvod k radosti. Nemáme zdaleka vyhráno, jsme nadále předposlední. Žádné oslavy opravdu nejsou na místě, zásadní bude, kde skončíme na konci soutěže. Restart jsem bral jako naší druhou šanci, každé utkání do konce je pro nás jako malé finále," upozornil spoluhráč exreprezentanta Theodora Gebre Selassieho, jehož slova si jdou přečíst na portálu sport.cz.

Střet s Eintrachtem je pro další vývoj na chvostu tabulky mimořádně důležitý. "Před sezonou jsme si nepředstavovali, že budeme hrát o sestup. Ale teď jsme už dlouho na předposledním místě, opustit ho by pro nás byl pozitivní impuls do závěrečných kol. Utkání s Frankfurtem je pro nás klíčové v tom, že v případě vítězství bodově dostihneme i nesestupový Mainz a zároveň Frankfurt zůstane nadále namočený v bojích o sestup," uzavřel na sport.cz osmadvacetiletý Pavlenka, jenž vynechal za necelé poslední tři roky v bundeslize pouze jeden jediný zápas.

Po Frankfurtu se ještě aktuálně velmi soustředěný Werder utká s pěti soupeři, a sice s Wolfsburgem, Paderbornem, Bayernem, Mainzem a Kölnem.

Ještě žádný Čech nenastřílel deset a více branek ve dvou z TOP 5 evropských soutěží. Schick už je ale blízko...

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.