Kozák: Gólů mohlo být víc, ale to už je minulost, nesedím doma a nepočítám si branky

Kozák: Gólů mohlo být víc, ale to už je minulost, nesedím doma a nepočítám si branky

Střeleckou tabulku Fortuna:lig vede Guélor Kanga s jedenácti přesnými zásahy, s tím, že má hned sedm nejbližších pronásledovatelů. 

Jedním z nich je jeho letenský spoluhráč Libor Kozák, který se po dvou trefách do teplické sítě dostal v sezoně na deset branek.

Bývalý ofenzivní hráč Lazia, Brescie, Livorna, Bari, Aston Villy či Liberce by mohl v ročníku atakovat i svůj osobní rekord za ročník, který si stanovil v sezoně 2007/2008 ještě ve druhé nejvyšší soutěži v barvách Opavy (11 gólů).

I když nekope penalty, do střelecké listiny se mohl zapsat i tak častěji. "Mohlo jich být víc, ale to už je minulost, nesedím doma a nepočítám si branky. Mám jich tolik, kolik jich mám, uvidíme, kolik jich bude na konci. Musíme se soustředit vždy jen na nadcházející zápas, to není klišé, to je fakt," uvedl v pozápasovém interview pro sparta.cz svěřenec Václava Kotala.

Jak se mu líbil výkon Sparty, která po přesvědčivé výhře nad Skláři poskočila na páté místo a na třetí Liberec ztrácí pořád hratelné čtyři body? "Celkově týmově je tam velká spokojenost, že se vyhrálo a navíc s nulou, to je důležitá věc. Máme dvě vítězství v řadě, je třeba na to navazovat dál. Osobně jsem rád, že když jsem po tak dlouhé době nastoupil v základu, tak jsem dal dva góly a přispěl jsem k vítězství. Možná jsem mohl dát ještě jeden gól, ale beru to. Teď je třeba pokračovat. Druhý poločas v Karviné ukázal, že když chceme a když se nabízíme, tak jsme silní. To jsme potvrdili, ale jsou to teprve dva zápasy, musí to jít dál. Pokud takhle budeme hrát, tak nemám strach o to, že bychom nevyhrávali," doplnil na sparta.cz Kozák.

Ve druhém dějství jeho chlebodárce dominoval, ale už neskóroval. Čím to? "Řešili jsme věci zbrkle, už ke konci prvního poločasu. Ve druhém poločase jsme ještě trochu ubrali plyn, když vedete 3:0, dáte si třeba přihrávku navíc, tolik se netlačíte do brány. Jsme si vědomi i toho, že za tři dny hrajeme znovu, to podvědomě hraje roli. Ale rozhodně je škoda, že jsme další góly nepřidali. Důležitá je ale ta nula, Teplice jsme do ničeho nepustili," liboval si nejlepší střelec slavného "S", který by neměl chybět v sestavě ani v sobotu v Ďolíčku proti Bohemians 1905.