Hancko svými ofenzivními výlety evokuje Fukala. Kotalovi to ale někdy trochu vadí...

Hancko svými ofenzivními výlety evokuje Fukala. Kotalovi to ale někdy trochu vadí...

Hlavní trenér letenského "S" Václav Kotal byl po Teplicích spokojen s plným počtem bodů, nikoliv však s týmovou efektivitou.

"Tuším, že jsme měli asi pětadvacet střel a efektivita je na můj vkus málo. Myslím si, že jsme mohli dát gólů i víc. Kvalitnější mužstvo než jsou Teplice, by asi naše chyby v přípravných kombinacích dokázalo potrestat," všiml si nástupce Václava Jílka.

Proč nasadil Libora Kozáka na úkor Benjamina Tetteha, na nějž sázel v minulých dnech? "Sledovali jsme tím to, aby dal góly. Tetteh měl v posledním utkání tři gólové šance a neproměnil. Věděli jsme, že Teplice hrají z bloku, to znamená na vlastní polovině. Nechali jsme křídla tak, jak jsme končili v Karviné, to znamená Hložek zprava a Karlsson zleva. Předpokládali jsme, že budou chodit centry, to se potvrdilo a jsem rád, že to tam Liborovi dvakrát spadlo," ocenil jednatřicetiletého borce šéf sparťanské lavičky.

Jak spokojen byl se slovenským reprezentantem Dávidem Hanckem, který si v obraně splnil veškeré povinnosti a navíc se často hnal také do útoku? "Říkal jsem mu, že mi připomíná Milana Fukala, který, když to bylo dva tři nula, tak chtěl hrát na hrotu a dát gól. Samozřejmě je to trochu v nadsázce. Když ho tam někdo zastoupí, tak si to může vyzkoušet. Já jsem trenér, který vyžaduje kvalitní organizaci, tak mi to někdy trochu vadí, ale když to utkání skončilo takhle, tak mu to zřejmě musím odpustit," usmíval se Kotal.

Již v sobotu se pátá Sparta představí na půdě desátých Klokanů, kteří mají fazonu jako hrom a tři body brali již čtyřikrát v řadě. Hosté nebudou moci použít vykartovaného Ladislava Krejčího. "Jestli je to komplikace, ukáže budoucnost. Nasadili jsme tam Trávníka a já věřím, že zvládne i utkání na Bohemce," zakončil Kotal.