Studium trenérské licence? Po debatě se Slepičkou se Řepka kousne. Siegl je inspirací, Chovanec vzorem

Studium trenérské licence? Po debatě se Slepičkou se Řepka kousne. Siegl je inspirací, Chovanec vzorem

Šestačtyřicetiletý internacionál Tomáš Řepka by se chtěl vrhnout do trenérského světa, s tím, že studium profilicence mu může trvat následující čtyři roky až do padesátky.

S trénováním to však myslí smrtelně vážně. "Dlužím fotbalu strašně moc a chtěl bych teď všechno vrátit. Už před nástupem výkonu trestu jsem koketoval s myšlenkou, že se dám na trenérskou dráhu, ve vězení jsem se dokopal k tomu, že opravdu začnu s trenérskou licencí B. Od 18. června na mě čeká prvních čtyřicet hodin. Celkově jsou to čtyři roky studií. A já nejsem právě studijní typ. I proto jsem konzultoval cestu k profi licenci třeba s Mírou Slepičkou a vím, co mě čeká. Ale když to zvládl on, kousnu se a musím to dokázat i já," pronesl v interview na sport.cz bývalý sparťanský kapitán.

Ambice bude mít velké. "Na reprezentaci to asi nebude, protože pro nároďák jsou potřeba zkušenější a kvalitnější trenéři. Dětem a malým fotbalistům se také věnovat nemohu, protože nejsem pedagog a neměl bych nervy na to, kdyby se kluci nesoustředili jen na balon a fotbal. Takže uvidím. Budu sbírat zkušenosti a nechám čas plynout," ozřejmil někdejší stoper Fiorentiny a West Hamu United, jehož slova nabídl portál sport.cz.

Sám by si časem troufl klidně i na Spartu, ve které svého času asistoval Horst Siegl. "Rád bych, proč ne? V trenérské éře Michala Bílka zastával jednu dobu roli motivátora Horst Siegl. A perfektně, fungovalo to. Byl motivátorem, jakého kabina potřebovala. Sigi je velká legenda a Spartě tehdy hodně pomohl, protože ho respektovali všichni. I starší hráči," podotkl na sport.cz exreprezentant, jenž už není součástí prvoligové mapy osm let.

Jeho trenérským vzorem je Jozef Chovanec. "Ten mě ještě jako manažer Sparty přivedl z Ostravy na Letnou a pak mě vedl jako trenér ve Spartě i v reprezentaci. Byl v mé hráčské kariéře jedním z nejdůležitějších trenérů, protože mě strašně moc věcí naučil a dal. Byl přísný, ale zároveň i lidský, naladěni jsme byli na stejnou notu, a i díky němu jsem začal o fotbale víc přemýšlet," uzavřel na sport.cz Řepka.

Komplimenty mu poté vrátil i sám nynější předseda Komise rozhodčích FAČR, který v minulosti vedl nejen Spartu, ale také Krasnodar, Baniyas, Slovan Bratislava a českou reprezentaci. "Skutečně jsem ho přiváděl v éře Petra Macha z Ostravy do Sparty, léta jsem ho trénoval. Proto si ho umím představit v jakékoli roli. Už proto, že když se do něčeho pustí, chce to dotáhnout do konce. Proto věřím, že i trenérské studium zvládne. A jsem připraven mu pomoci, kdykoli bude potřebovat. A nejen to. Kdybych se snad ještě jednou vrátil do fotbalu jako trenér, dovedl bych si ho představit i jako svého asistenta. Hlavně proto, že bych se na něho mohl spolehnout," zaznělo z úst šedesátiletého odborníka, jehož citoval sport.cz.