Série porážek nás vybičovala, že jsme se hecli ještě víc, potvrdil možný budoucí kapitán Dynama

Série porážek nás vybičovala, že jsme se hecli ještě víc, potvrdil možný budoucí kapitán Dynama

České Budějovice se po zaslouženém skalpu bezzubé Sigmy, jež byla vysunuta z první desítky, vrátily do první poloviny tabulky, v čemž měl gólové prsty i nový kapitán Dynama Patrik Čavoč.

Exsparťan, jenž si připsal třetí trefu sezony, ale jen dočasně zastoupil karetního hříšníka Tomáše Sivoka. Protože však velezkušený stoper za pár týdnů ukončí kariéru, možná už to byl trénink na jihočeskou budoucnost...

"Pravým lídrem kabiny je ale Sivy. Větší zodpovědnost jsem necítil, tímhle zápasem jsme žili úplně všichni. Každý si řekl svoje, měl jsem to lehčí. Věděli jsme, o co hrajeme. Série porážek se na nás nepodepsala. Spíš nás vybičovala, že jsme se ještě víc hecli, abychom to konečně zlomili. Od začátku bylo vidět, kdo si jde za vítězstvím," těšilo svěřence Davida Horejše.

Čtyři porážky v řadě začínaly být opravdu strašidelné a před výjezdem do Karviné celku ze Střeleckého ostrova středeční úspěch jistě pomůže. "Splnili jsme to, s čím jsme na hřiště šli, tedy předvedli poctivý výkon. Chtěli jsme sbírat odražené míče, hrát kompaktně, chodit do brejků a mít co nejvíc střel na bránu. Sice jich v první půli moc nebylo, ale tlak tam byl a soupeře jsme krom pár standardek k ničemu nepustili," doplnil pětadvacetiletý záložník.

Do první šestky chybí jeho mužstvu jen dva body. "Bavili jsme se o tom už dříve, ale tyhle čtyři zápasy po sobě nám to trochu zkazily. Nic se ale nemění na tom, že chceme být co nejvýše. Chceme udělat co nejlepší dojem. Byla by škoda si tu sezonu zkazit," uzavřel na webu dynamocb.cz kolega Schranze, Havelky, Kulhánka a Kladrubského.

Čermák má dobrý pocit ze spolupráce s kluky ve středu zálohy Buchou i Kalvachem...