Hejkal ví, že nesplnil úkol. Vznáší se nad ním možnost vyhazovu? Jeho pozice už se řešila...

Hejkal ví, že nesplnil úkol. Vznáší se nad ním možnost vyhazovu? Jeho pozice už se řešila...

Aktuálně dvanáctí Skláři ze Stínadel se tři kola před koncem základní části Fortuna:ligy smiřují s tím, že je bude čekat v poslední skupině boj o záchranu.

Po sedmadvaceti kolech totiž ztrácí Teplice na dříve vysněnou první desítku osm bodů, což už bude s největší pravděpodobností nad jejich síly.

"Měli jsme za úkol být do desátého místa. Kdybychom zvládli doma porazit Opavu, ještě bychom po té příčce pošilhávali, ale to se nám nepovedlo. Byla to pro nás velká psychická rána. Nyní už se musíme smířit s tím, že se to nepovede," smutnil hlavní kouč žlutomodré družiny Stanislav Hejkal po prohře 0:3 se Spartou.

Podle šéfa teplické lavičky chtěli hosté hrát aktivně a držet balon, leč ani jedno se jim nedařilo. Atmosféra v kabině má tak k ideálu před konfrontací se čtvrtým Jabloncem hodně daleko. "Musíme si náš výkon vyhodnotit. Hrubé chyby se nemůžou stávat. Před námi jsou nyní zbylá tři utkání základní části. V neděli nás čeká těžký zápas s Jabloncem, který musíme zvládnout. Chceme se dát psychicky do pohody a vytvořit si co nejlepší pozici," podotkl šéf Grigara, Kučery, Marečka a spol.

V souvislosti s nepřesvědčivými výsledky se navíc může opět vrátit do hry případná výměna trenéra, která se na Stínadlech probírala již na startu jarní fáze. To, že se může židle kývat, si moc dobře uvědomuje i sám exsparťanský asistent. "Moje pozice už se řešila. Jako trenér s tímhle musíte umět žít. Jsem si vědom toho, že jsme nesplnili úkol,“ zakončil padesátiletý odborník, jehož výběr čeká po Jablonci střet s osmými Budějovicemi a šestnáctou Příbramí.

Bejblova mise u reprezentační šestnáctky končí. Kdo mistra Evropy z roku 1996 vystřídá?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.