Jak výrazně ovlivní sparťanský rozpočet ligové zápasy na prázdné Letné? Kasík promluvil...

Jak výrazně ovlivní sparťanský rozpočet ligové zápasy na prázdné Letné? Kasík promluvil...

I když není absence příjmů ze vstupenek na ligová utkání pro zdejší tuzemské značky tak zásadní jako pro zahraniční kluby, u zákulisně nejsilnější trojice Slavie, Plzně a Sparty už přeci jen jde o milionové ztráty...

Kromě vstupného totiž celky přichází i o výdělky z prodeje občerstvení a nezanedbatelnou položkou není ani pokles prodeje fanouškovských předmětů včetně šál či dresů.

O dotyčném tématu se na serveru seznamzpravy.cz rozpovídal ředitel komunikace letenského "S" Ondřej Kasík, který ozřejmil, že příjmy z lístků se odlišují podle úrovně jednotlivých soupeřů. "Příjmy z prodeje vstupného se počítají od nižších stovek tisíc za zápas až po maximálně dva miliony korun za jedno ligové utkání. V případě souboje s Plzní bychom při vyprodaném zápase dosahovali horní hranice této škály, při utkání s Teplicemi a s Opavou by příjmy naopak byly v nižší příjmové skupině."

Když se k tomu připočtou i evropské poháry, které jsou dražší než domácí soutěž, aktuálně pátý tým Fortuna:ligy si tak za jeden ročník obvykle přijde na několik desítek milionů korun. "Z ekonomického hlediska o problém jde, nicméně z pohledu celkových příjmů klubu netvoří vstupné tak zásadní položku jako například v Bundeslize. V Německu tvoří výnosy z prodeje vstupenek třetinu, v některých případech i 40 procent příjmové složky rozpočtu. Ve Spartě se pohybujeme obvykle kolem deseti až patnácti procent," doplnil v interview pro web seznamzpravy.cz Kasík, jenž se na současné adrese svého času učil i od Jakuba Otavy či Lukáše Přibyla.

Jeho chlebodárce však alespoň něco málo ušetří za organizační složku, do které spadá pořadatelská i bezpečností služba nebo catering do V.I.P. prostor. "Při organizaci zápasů máme nyní nižší náklady spojené s některými službami. Úspora může být, v závislosti na konkrétních zápasech, v řádech desítek až nižších stovek tisíc," uzavřel na seznamzpravy.cz dlouholetý zaměstnanec Sparty, jenž zdůraznil, že už se kvůli absenci silné podpory z hlediště emůže dočkat návratů fanoušků na stadion.

Jestli Sparta chtěla po pauze něco změnit, nestalo se. Kotal měl riskovat mnohem dřív, kritizoval Siegl

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.