Mistrovská Slavia lovila v plzeňských vodách a to dokonce dvojnásobně...

Mistrovská Slavia lovila v plzeňských vodách a to dokonce dvojnásobně...

Ženskému týmu Slavie se tento týden podařilo dotáhnout příchod prvních dvou letních posil, jimiž se staly obránkyně Lenka Karasová a útočnice Gabriela Šlajsová.

Obě mladé dámy dorazily do české metropole z kádru konkurenční Viktorie Plzeň.

Pokud jde o dvacetiletou blondýnku Šlajsovou, ta si před koronavirovou krizí odbyla premiéru v reprezentačním áčku a byla jasnou oporou západočeského celku. Zájem mělo více stran, ale nakonec rozhodl podle jejích slov styl hry a sympatie k červenobílým barvám.

"Ze strany Slavie byl zájem už delší dobu, ale nechtěla jsem nic uspěchat, až po prvním reprezentačním startu s A-týmem žen jsem se rozhodla posunout se v mé kariéře dál a proto mi přijde přestup do Slavie jako krok správným směrem. Na své působení ve Slavii se opravdu těším. Vím, že nebude jednoduché se prosadit, ale budu se snažit podávat co nejlepší výkony, abych pomohla týmu k dalšímu titulu a nejlepšímu umístění v Lize mistryň," uvedla na webu slavia.cz nová posila sešívaného "S".

Také defenzivně laděná Karasová, jež může nastupovat jak obránkyně i krajní záložnice, byla stabilní členkou základní sestavy Plzně, kde se svého času potkala i s nynějším koučem ženské reprezentace Karlem Radou.

"Přestup do Slavie vnímám jako o posun v mé kariéře, ať už po herní stránce či celkovém zázemí hráček v klubu. Velkým lákadlem a snem je i účast v Lize mistryň. Na působení ve Slavii se opravdu těším, doufám, že se bude týmu v nové sezoně dařit a já se budu moct podílet svým dobrým výkonem," uzavřela jednadvacetiletá rychlostně vybavená hráčka.

Je suis Šmíca! Fandové na něj útočí kvůli triku Sparty. I šéfům KSČ vadili mistři Evropy 76 v německých dresech