Slávisté jsou teď trochu pod tlakem, protože vidí, že hrajeme dobře, hlásí před cestou do Prahy Beauguel

Slávisté jsou teď trochu pod tlakem, protože vidí, že hrajeme dobře, hlásí před cestou do Prahy Beauguel

Plzeň vyhrála všech jarních osm ligových zápasů včetně toho na Spartě. Na hřišti Slavie by ji však měla čekat ta vůbec nejtěžší zkouška. Už jen kvůli tomu, že již šestkrát za sebou odjela z Edenu zcela s prázdnou.

Záložník Viktorie Aleš Čermák je však ve velmi bojovné náladě. "Určitě budeme chtít, aby se soupeř víc přizpůsobil naší hře a ne my jim. Budeme hrát pořád to, o co se tady snažíme od zimy. Doufáme, že tím naším způsobem Slavii zlomíme a vyhrajeme," burcoval pětadvacetiletý středopolař s minulostí ve Spartě či Mladé Boleslavi.

Nepříznivou sérii ve Vršovicích by rád zlomil právě v neděli. "Věřím, že celý tým je odhodlaný a jedeme to tam v neděli zlomit. Doufám, že se to zase otočí a začne se nám tam dařit. Chceme se Slavii přiblížit bodově a dostat je trošku pod tlak," doplnil bývalý mládežnický reprezentant Česka.

Nepříliš pozitivní bilanci se sešívaným "S" má také jeho ofenzivně laděný kolega z Doosan arény Jean-David Beauguel, který dokázal aktuálního lídra položit na lopatky pouze v jednom z deseti šancí. "Udělám maximum, abych to změnil v neděli a potom i v nadstavbě. Nejlepší by bylo tam dát rychlý gól. Kdybychom vedli po poločase, lépe by se nám zápas kontroloval. Může se také stát, že to dlouho bude vyrovnané a rozhodne třeba gól v poslední minutě. I to by bylo dobré, kdybychom ho dali my. Ale preferuji první variantu," zaznělo z úst osmadvacetiletého Francouze, jenž si v českém prostředí, do něhož dorazil v roce 2014, zahrál za Duklu i Zlín.

Pakliže by se hostům podařilo vyloupit i slávistické kolbiště, náskok nynějšího lídra by se zmenšil na pět bodů. "Všichni v Česku ten zápas budou sledovat. Když v neděli vyhrajeme, čeká nás ještě zajímavý konec sezony. Musíme se ještě víc soustředit a nemyslet na únavu. Slávisté jsou teď trochu pod tlakem, protože vidí, že hrajeme dobře. I když oni také... Pokud budeme dodržovat pokyny trenéra, můžeme uspět," uzavřel vytáhlý forvard ze Štruncových sadů, jenž dosáhl v tomto ročníku na šest soutěžních tref.

A v závěru víkendu by se nepochybně nezlobil za sedmou...