Rada? Při rozehrávce je to pořád nadstandardní brankář...

Rada? Při rozehrávce je to pořád nadstandardní brankář...

I když už se zdálo, že éra v současnosti pětatřicetiletého brankáře Filipa Rady končí, protože byl v průběhu podzimu na dejvické Julisce vystřídán o deset let mladším Matúšem Hruškou, syn hlavního trenéra Jablonce ještě dokázal zabojovat a poslední tři soutěžní zápasy opět hájil tři tyče Dukly on a svého mladšího konkurenta opět posadil na lavici náhradníků.

V posledním kole FNL proti Slavoji Vyšehrad pomohl spolehlivými zákroky k čistému kontu a jako bonus přidal přesnou asistenci na první branku svého mužstva, o kterou se postaral Daniel Souček.

To, že ho po závěrečném hvizdu kouč Roman Skuhravý chválil, tak nemohlo překvapit vůbec nikoho. "Filip je při rozehrávce nadstandardní brankář. Je to takový táta našeho mužstva, jsem rád, že ho máme," liboval si bývalý stratég Opavy.

Ten navíc vyzdvihl i jeho stěžejní úkoly. "Navíc nás dvakrát výrazně podržel, když skvěle vyřešil průnikovou přihrávku soupeře za naši obranu," doplnil nadřízený Hadaščkoka, Fábryho, Haška či Tetoura.

Protože je v mužstvu pokladníkem, žádný bonus za asistenci se konat nebude. "Náběh jsem viděl, tak jsem zkusil Sukovi přihrát. Zkoušíme to i na tréninku, i když třeba v Satalicích je menší hřiště. Vyšlo to, skórovali jsme. Vzpomínám, že v lize jsem jednu asistenci měl, ale už se nepamatuji, kdy. Kasu držím já, tak myslím, že se mě asistence nedotkne," zakončil Rada, jehož soubor se představí v neděli odpoledne na hřišti třinácté Vlašimi a pokud by po takovém zápase chyběl v sestavě, bylo by to skutečně obří překvapení.

Ve druhé lize není mužstvo, které by kombinovalo stejně jako my, pochlubil se šéf Dukly

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.