Nejlepší domácí hráč, kterého Siegl poznal? Bundesligou ošlehaný talent, jehož brzdil alkohol...

Nejlepší domácí hráč, kterého Siegl poznal? Bundesligou ošlehaný talent, jehož brzdil alkohol...

Současné podmínky s prázdnými tribunami většině profesionálních hráčů nevyhovují a musí si motivovat ještě více, než obvykle. Jsou však i tací, kteří permanentně bojují s nervozitou a "tréninková atmosféra" jim naopak pomáhá...

Co si o tom myslí bývalí čeští reprezentanti? "Je pravda, že řada hráčů je takových. Nezvládají to, když nastoupí k zápasu a jsou pod tlakem fanoušků. Přitom na tréninku jsou famózní. Bohužel hlava hraje hodně, tak je to v každém sportu," pronesl na stránkách Deníku Sport Jiří Novotný.

O tři roky mladší Jaromír Blažek rozhodně patřil do skupiny fotbalistů, pro kterého bylo obecenstvo nezbytné jako sůl. "Když nejsou diváci, je fotbal poloviční. Na Spartě i venku jsme vždy hráli před hodně lidmi, takže nedokážu posoudit, jaké to pro hráče může být. Myslím, že to není nic příjemného kvůli motivaci a přípravě na zápas. V tomhle prostředí mi to pořád přijde jako trénink," pronesl na portálu iSport.cz někdejší brankář, jenž si zachytal za několik pražských klubů či 1. FC Norimberk a kariéru končil před necelými pěti lety v Jihlavě.

Jediný, kdo byl z internacionálů konkrétní, byl Horst Siegl, jenž zmínil borce, jemuž by nynější stav mohl vyhovovat. Letenská legenda totiž ukázala na bývalého hráče Blšan, Táborska, Střížkova či Českých Budějovic, kteří vlastní dva tituly se Spartou a v Německu prošel Hannoverem, Bayerem Leverkusen, Stuttgartem či Mainzem.

Ano, jde o v současnosti jednačtyřicetiletého Jana Šimáka, který si v posledních letech zahrál i "prales" za Horní Jiřetín, Sokol Chotoviny či Sokol Lom. "Osobně jsem zažil jednoho hráče tréninkového typu. Šlo o Jana Šimáka. Podle mě to byl nejlepší hráč, kterého jsem poznal. Při tréninku ukazoval maximum, ale v zápase to neprodal,“ doplnil ve Sportu Siegl, jenž rebela, jehož kariéru poznamenaly problémy s alkoholem, vedl jakožto asistent právě na Letné.

Sparta nekupovala průměrné hráče, oni se průměrnými stali vždycky až tam, poukazuje Hašek