Kouč Bohemians Klusáček: Věříme si, na Spartu půjdeme s otevřeným hledím

Kouč Bohemians Klusáček: Věříme si, na Spartu půjdeme s otevřeným hledím
ROZHOVOR

Tři zápasy- tři vítězství! Taková je zatím pokoronavirová bilance rozjetých klokanů, na   které teď ale čeká test z nejtěžších. A sice souboj s ambiciózní Spartou, která potřebuje nutně vyhrát každý zápas. Co na ni vymyslí stratég na lavičce domácích Luděk Klusáček?

Vaše skvělé výsledky po restartu soutěže pro vás musí být ohromnou vzpruhou do další práce, mám pravdu?
Přesně tak. Je to velké povzbuzení. A je to i vidět i při tréninku, kdy si každý hned víc dovolí. Všichni teď makají naplno.

Přiznejte, neměl jste spíš obavu, co ten náročný zápasový program s mužstvem udělá? Zvlášť když kádr klokanů nepatří k těm nejširším…
V tomhle s vámi úplně nesouhlasím. Díky skvělé práci lékařů i kondičního trenéra se nám naopak všichni kluci během pauzy uzdravili. Teď tedy máme kádr poměrně široký, v přípravných zápasech jsme dokonce mohli nasadit rovnou dvě jedenáctky. Ta konkurence nám jednoznačně prospívá.

Cítí teď větší šanci na základ i ti, na které by se za normálních okolností asi moc nedostávalo?
Pořád je tam hodně nespokojených, kteří by chtěli hrát nejradši pořád. Na rovinu říkám, že ten nabitý program nám nevadí. Myslím, že se to dá v pohodě zvládnout.

Byla pro vás takovým odrazovým můstkem výhra 4:0 nad Teplicemi?
To vítězství nám určitě dalo jakýsi klid. Pak už se nám hrálo mnohem lépe, což ostatně potvrdila i následná důležitá výhra nad Českými Budějovicemi.

Už jste zmínil, že se vám o pauze uzdravili hráči, kteří předtím chyběli. Jedním takovým je i zkušený stoper Lukáš Pokorný. Chystá se jeho comeback na ligové trávníky? 
Lukáš by už nejradši byl v utkání a hrál. Ale chyběl přes šest měsíců, tak ho musím trochu brzdit. Určitě se však na hřiště brzy podívá. Teď šel za béčko, aby se trochu rozehrál. Já jsem hlavně rád, že je zase zpátky. S tím zraněním si vytrpěl své a já bych si moc přál, aby zůstal delší čas zdravý a mohl se soustředit jen na fotbal. Lidem ještě ukáže, jak moc ho umí hrát.

On sám mi nedávno potvrdil, že s návratem do Slavie už víceméně nepočítá. Otevírá se tak pro vás šance získat ho natrvalo?
Říkat, že u nás zůstane natrvalo, by ode mě bylo asi hodně troufalé. Ale věřím, že existuje šance, aby u nás hrál dál. Když zůstane zdravý, pořád je to velmi kvalitní fotbalista, jenž nám rozhodně má co nabídnout.

Teď vás čeká Sparta. Berete ten zápas jako svátek fotbalu?
Přesně tak. Tohle utkání je odměnou pro hráče. Bohužel ale bez diváků, což je na tom samozřejmě velká kaňka.

Nelitujete trochu, že na Spartu narazíte právě teď, kdy bude mít v zádech dvě ligové vítězství?
Na to se dá koukat z různých pohledů. Ale myslím, že není čeho litovat. My si také věříme a půjdeme do toho s otevřeným hledím.


Nastíníte recept, kudy by mohla vést cesta k úspěchu?
Je jasné, že kvalita kádru Sparty je o něco větší než ta naše. Dá se to však eliminovat tím, že se do utkání trefíme sestavou, správnou taktikou i maximální formou hráčů. Je jasné, že všichni budou muset odvést výkon na hranici svých možností.

Jak moc velkou komplikací je pro vás při skládání sestavy fakt, že nebudete moct nasadit Matěje Pulkraba, který se po pauze trefil už dvakrát?
Matěj prokazuje, že je gólově plodný hráč. Ostatně proto jsme o něj i usilovali. Teď si ale budeme muset poradit bez něj a já už tu variantu mám připravenou v hlavě.

Počítáte s tím, že příští sezonu už stráví opět ve Spartě?
Určitě se tam v létě vrátí. Jak to s ním ale bude dál, to vůbec nemám tušení. To je otázka na letenské vedení. My bychom o Matěje samozřejmě hrozně stáli, ale on je hráčem Sparty.