Pochettino: Já jsem tím mužem, který nenávratně změnil anglický fotbal

Pochettino: Já jsem tím mužem, který nenávratně změnil anglický fotbal

Dnes už bývalý trenér londýnského Tottenhamu věří, že on je tou klíčovou postavou, která přiměla ostatní manažery navázat na jeho taktické myšlenky.

Mauricio Pochettino začal svou trenérskou anabázi v Espanyolu, odkud si ho v sezoně 2013/14 vyhlédl Southampton. Tehdy možná ani samo vedení klubu netušilo, jaký poklad si do týmu bere.

Netrvalo to dlouho a Saints rázem začali okupovat přední příčky tabulky. Byl to úspěch, se kterým v té chvíli nikdo nepočítal.

„Já jsem tou postavou, jež nenávratně změnila anglický fotbal!“ chválil se v rozhovoru s Guillem Balaguem Pochettino.

„Do Southamptonu jsme já a mí kolegové přijeli implementovat naše metody, na něž v Premier League nikdo předtím nebyl zvyklý. Začlenili jsme do týmu mladé hráče a do hry zavedli více prvků, které známe ze španělského fotbalu,“ přibližoval.

A úspěch to byl vskutku velkolepý. Ihned po jedné sezoně si Pochettina vytáhl Tottenham, který mohl po dlouhé době opět vystrkovat růžky v bojích o titul. Minulou sezonu z toho dokonce bylo finále Ligy mistrů. Ke vší smůle Spurs jim vždy chyběl jen nepatrný krůček ke zdárnému konci.

„Když se teď dívám, každý se od nás učí. Trenéři ostatních týmů najednou začali více věřit mladým hráčům a totéž platí i o anglické reprezentaci. My jsme byli ti, kdo zavedli postupnou rozehrávku od brankáře, čímž jsme naučili i papírově slabší mužstva hrát pod tlakem,“ dodával Pochettino.