Nepříznivá venkovní bilance? To teď rozhodovat nebude, chceme vyhrát! zní z nabuzené Plzně

Nepříznivá venkovní bilance? To teď rozhodovat nebude, chceme vyhrát! zní z nabuzené Plzně

Na podzim s tím pomalu nikdo nepočítal, ale nynější scénář nám naznačuje, že nás již tuto neděli čeká dost možná nejdůležitější zápas celé sezony. Z hlediska Viktorie je zde totiž šance, jak se před koncem základní části přiblížit Slavii na rozdíl čtyř bodů. 

Co se asi od utkání takovýchto velkých rozměrů dá očekávat? Nepochybně to, že v něm bude kromě vysokého odhodlání, jímž se prezentují obě mužstva, rozhodovat i každá chybička. Proto bude potřeba nic nepodcenit, ačkoliv se svěřenci trenéra Guľy po předchozích výkonech nachází ve výsledkové euforii.

„Už dlouhodobě se ukazuje, že Slavia má svou kvalitu a jasný herní styl. Není o tom, že by vyčkávali nebo hráli z hlubokého bloku na náhodu. Víme o silných stránkách soupeře, stejně tak i my se chceme prezentovat vlastním herním stylem. Proto očekávám kvalitní zápas,“ hlásil prostřednictvím klubových stránek Guľa.

Horší z hlediska historických tabulek ovšem pro Viktorii je, že v Edenu více jak šest let nevyhrála. Může tato statistika hrát nějakou roli?

„Minulost v takových zápasech podle mého názoru nerozhoduje. V takových zápasech je podstatné nasazení a motivace v ten daný moment. Minulý příběh naštěstí nemám v sobě, takže se o tom snažíme takto mluvit i s hráči. Rozhodne to, jak budeme my připravení, samozřejmě při respektu k soupeři, který má kvalitu. Hráči musí důvěřovat svým silným stránkám a jít do toho s odhodláním naplno,“ doplnil klubovým webem citovaný slovenský kouč, jenž zároveň přislíbil, že všichni jeho svěřenci budou v neděli připraveni podat ten nejlepší výkon.  

„Doufám, že to zvládneme a přiblížíme se Slavii bodově a dostaneme ji pod tlak. Jsme všichni odhodlaní změnit naši nepříznivou bilanci v Edenu,“ potvrzoval Aleš Čermák.