Bayern si kráčí za titulem, Schick pálil za Lipsko

Fotbalisté Bayernu Mnichov se v třicátém kole nejvyšší německé soutěže opět o kousek přiblížili svému cíli, když přemohli venku Bayer Leverkusen. Mohuč se po výhře nad Frankfurtem konečně zvedla ze dna a pouze s remízou musí souhlasit RB Lipsko.

Směle za titulem si kráčí družina trenéra Flicka, která si dokázala poradit i s obtížným Bayerem Leverkusen, jehož přemohla na jeho vlastní půdě. Za mnichovský celek se prosadili hned čtyři odlišní hráči, přičemž zlomový z hlediska úspěchu se ukázal být závěr prvního poločasu. Ten si domácí nepohlídali a inkasovali v něm dvě slepené branky.

Částečně ode dna se odlepuje Mohuč, která předtím nevyhrála pět zápasů v řadě. Tuto sérii si nyní napravila s Frankfurtem, jenž zdolala 2:0. První gól padl po dobře kopnutém rohu, druhý po nezodpovědném přístupu obrany.

Remízu s hořkou pachutí musí skousávat Lipsko, které doma po trefě Patrika Schicka z 27. minuty vedlo 1:0 nad Paderbornem. Těsně před poločasovou přestávkou se však nechal vyloučit Upamecano, jenž svému týmu ztížil hru a trenéra donutil překopat taktický plán. Domácí úspěšně vzdorovali nájezdům soupeře až do 92. minuty, kdy po rohovém kopu vyrovnal Strohdiek.

Bundesliga, 30. kolo:

Freiburg - Mönchengladbach 1:0 (58. Petersen)
Düsseldorf - Hoffenheim 2:2 (5. a 78. z penalty Hennings - 16. Dabbur, 61. Zuber)
Frankfurt - Mainz 0:2 (43. Niakhaté, 77. Malong)
Leverkusen - Bayern 2:4 (9. Alario, 89. Wirtz - 27. Coman, 42. Goretzka, 45. Gnabry, 66. Lewandowski)
RB Lipsko - Paderborn 1:1 (27. Schick - 90+2. Strohdiek)
Dortmund - Hertha 1:0 (58. Can)
Brémy - Wolfsburg 0:1 (82. Weghorst)
Union Berlín - Schalke 1:1 (11. Andrich - 28. Kenny)
Augsburg - Köln 1:1 (88. Max - 85. Modeste)