Šlágr Slavie s Plzní bez branek, Baník vyhrál v Olomouci

Zlínu se konečně podařilo ukořistit první jarní výhru. Stalo se tak na doma tím nejtěsnějším možným rozdílem proti soupeři ze samotného dna tabulky. Liberec s odřenýma ušima a pořádnou dávkou štěstí dokázal s Boleslaví vydolovat bod a Sparta svou vítěznou šňůru posunula na tři utkání v řadě.

Ševci s Příbramí sehráli jakousi taktickou bitvu, během níž byli domácí o něco aktivnější v té první půli a hosté zase v té druhé. Střelecké pokusy nám zde chyběly, což se odrazilo i na výsledku, který hovořil ve prospěch Zlína. Ten si chvíli před poločasovým hvizdem po přezkoumání videa vybojoval penaltu a útočník Poznar ji bezpečně proměnil.

Poměrně hektické utkání má za sebou Slovan Liberec, který doma remizoval s Mladou Boleslaví 2:2. Hosté se dostali do vedení již ve druhé minutě, jenže pak v 37. minutě Jakub Klíma stáhl unikajícího Kuchtu, za což viděl červenou kartu. Domácí početní převahu vmžiku využili, ale poté Boleslavi v 62. minutě dovolili opět odskočit, když jí nabídli možnost pokutového kopu. Aby tomu nebylo málo, počet hráčů na hřišti vyrovnal Kačaraba, jenž se v krátkém časovém úseku dopustil dvou faulů. Když už se zdálo, že je všem nadějím konec, tak se brankář Nguyen pokusil o poslední nákop do vápna, kde si Tatajev v souboji s Rondičem nešťastně naskočil na míč a nasměroval jej do vlastní branky.

Sparta se dlouhou dobu snažila, ovšem na téměř bezchybnou obranu Bohemky nemohla najít recept. Domácí živili ambice na zisk bodů až do 85. minuty, kdy došlo k zásadnímu zlomu. Ofenzivní snaha hostů slavila úspěch po akci, během níž Dočkal přesným pasem našel před brankou osamoceného Tetteha. Rozhodčí kvůli domnělému ofsajdu gól nejprve neuznal, ale po přezkoumání videa svůj verdikt změnil. Klokanům se tento počin vůbec nelíbil, protože údajně slyšeli hvizd, kvůli kterému přestali hrát.

Opava sice po prvním poločase vedla nad Slováckem 1:0 díky gólu Železníka z 21. minuty, v 64. minutě se však po přihrávce Kohúta podařilo srovnat hostujícímu Petrželovi a Slovácko si tak ze Slezska odváží alespoň bod.

Baník vyhrál 3:2 v Olomouci a připisuje si tak první výhru od obnovení soutěže. Jablonec si odváží tři body z Teplic za výhru 2:1, přičemž vítězný gól vstřelil až v samotném závěru zápasu Kratochvíl.

Ve šlágru kola mezi Slavií a Plzní žádný gól nepadl. To je lepší zpráva spíše pro Slavii, kterou tento výsledek přiblížil ke kýženému titulu.

FORTUNA:LIGA, 28. kolo:

FC Fastav Zlín – 1.FK Příbram 1:0 (1:0)
Branky: 39. Poznar (pen.)
Karty:   45. Čanturišvili (ZLN), 68. Hlinka (ZLN), 71. Bartošák (ZLN) – 35. Dramé (PRI)
Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch
FC Fastav Zlín: S. Dostál – Cedidla (46. Bartošák), P. Buchta, Simerský, Matejov – Džafić, Jiráček (C), Hlinka (76. Conde), Čanturišvili – Janetzký (63. Jawo), Poznar (88. Azackij)
1.FK Příbram: Melichar – Pazdera, Kingue, Dramé, Nový – Antwi (77. Jindráček), Tregler, Polidar, Jan Rezek (C) (11. Soldát, 69. Pinc), Cmiljanović (69. Michal Škoda) – Slepička (46. Zorvan)

FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)

Branky: 41. Kuchta, 90+5. vlastní Tatajev – 2. Jiří Klíma, 63. Budínský (pen.)
Karty: 14. Koscelník (LIB), 53. Beran (LIB), 62. Karafiát (LIB), 70. Kačaraba (LIB) – 19. Křapka (MBL)
ČK: 75. Kačaraba (LIB), 37. Jakub Klíma (MBL)
Rozhodčí: Klíma – Moláček, Hrabovský
FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník (83. Rondić), Kačaraba, Karafiát (C), Mikula – Alibekov (50. Beran), Mara – Malinský, A. Baluta, Ma. Zeman (60. Pešek) – Kuchta (60. Mashike Sukisa)
FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Tatajev, Jakub Klíma, Zelený – Janošek (90+3. Krobot), Túlio – Douděra (42. Mazuch), Budínský (C), Ladra (46. Fulnek) – Jiří Klíma (79. Pudil)

Bohemians Praha 1905 – AC Sparta Praha 0:1 (0:0)
Branky: 85. Tetteh (Dočkal)
Karty: 17. Mosquera (BOH), 28. Hronek (BOH), 53. Osmančík (BOH), 78. Ljovin (BOH) – 36. Štetina (SPA), 58. Dočkal (SPA)
Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler
Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál, Köstl, Bederka, Bartek – Jindřišek (C), Ljovin (89. Keita) – Květ (57. Vodháněl), Hronek (71. Vaníček), Hůlka – Mosquera (46. Osmančík)
AC Sparta Praha: Heča – Sáček (75. Vindheim), Hancko, Štetina, M. Frýdek – Trávník (89. Karabec) – Hložek, Kanga, Dočkal (C) (89. Mandjeck), Moberg Karlsson (78. Matěj Hanousek) – Kozák (46. Tetteh)

MFK Karviná - SK Dynamo České Budějovice 0:0
Karty: 82. Taiwo (KAR), 90. Lingr (KAR) – 65. Javorek (CEB)
Rozhodčí: Lerch - Šimáček, Matoušek
MFK Karviná: Bolek – Jan Moravec (C), Santos, Šindelář, Čonka – Qose, Marek Hanousek (88. Guba) – Taiwo, Lingr, Ba Loua (80. V. Vukadinović) – Mu. Tijani (71. Kubala)
SK Dynamo Č. Budějovice: Drobný – Čolić, L. Havel, Talovierov, Kladrubský (C) – Brandner (68. Kulhánek), Čavoš, Havelka (57. Javorek), Šulc, Mršić (76. Mészáros) – Schranz

SFC Opava - 1.FC Slovácko 1:1 (1:0)
Rozhodčí: Orel - Blažej, Hock
SFC Opava: Fendrich – Harazim, Rychlý (19. Hošek), Hnaníček, Helešic (46. Hrabina) – Sus, Souček (60. Jan Řezníček), Zavadil (C), Dordić (60. Zapalač) – Texl – Železník (67. Schaffartzik)
1.FC Slovácko: Trmal (17. Porcal) – Kalabiška, V. Daníček (C), Divíšek, Reinberk (85. Mareček) – M. Petržela (73. Juroška), Sadílek, Havlík, Jurečka (46. Kohút), Navrátil – P. Dvořák (46. Zajíc).
Náhradníci: Porcal – Polášek, Mareček, Kohút, Šimko, Zajíc, Juroška

SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 2:3 (1:3)
Branky: 34. Juliš, 90+4. Houska – 5. Jirásek (O. Šašinka), 23. O. Šašinka, 45+1. Kuzmanović
Karty: 5. Houska (OLO), 32. Breite (OLO), 66. Jemelka (OLO), 90+2. Hála (OLO) – 11. Jirásek (OVA), 26. O. Šašinka (OVA)
Rozhodčí: Ardeleanu – Caletka, Hurych

SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Štěrba (46. Zahradníček), Jemelka, Vepřek (86. Zmrzlý) – Breite – P. González (68. Yunis), Houska (C), Chytil (78. Hála), Falta – Juliš
FC Baník Ostrava: Laštůvka – J. Pokorný, Svozil, Stronati – Kuzmanović (87. Lalkovič), Jánoš, R. Hrubý (C) (46. Fillo), Jirásek (83. Kaloč), Holzer – Potočný (87. Baroš), O. Šašinka (57. Smola)

FK Teplice - FK Jablonec 1:2 (0:1)
Branky: 48. Jakub Řezníček – 20. Jeřábek (Hübschman), 90+3. Kratochvíl (Li. Holík)
Karty: 30. Kodeš (TEP), 74. Mareček (TEP), 79. Vondrášek (TEP)
Rozhodčí: Ginzel - Novák, Váňa
FK Teplice: Grigar – Vondrášek (C) (88. Paradin), Čmovš, Kodeš (46. J. Mareš), Hýbl (46. Radosta) – Žitný, Kučera, Mareček, Trubač, Moulis (88. Černý) – Jakub Řezníček
FK Jablonec: V. Hrubý – Li. Holík, Jeřábek, Plechatý, Krob – Hübschman (C) – Matoušek (65. Pleštil), Kratochvíl, Považanec (90+6. Dočekal), Sýkora (90+4. T. Pilík) – Doležal

SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 0:0
Karty: 79. Provod (SLA), 90+5. Bořil (SLA) – 27. Hejda (PLZ), 60. Řezník (PLZ), 84. J. Kopic (PLZ), 90+1. Chorý (PLZ)
Rozhodčí: Franěk – Vlček, Flimmel (Julínek)

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Ševčík, Holeš (90+6. Frydrych) – Masopust (86. Hellebrand), Stanciu, Provod – Tecl (86. Musa)
FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Hejda, Brabec (C), Limberský, Řezník – Bucha, Kalvach, Al. Čermák – Kayamba (90+4. M. Havel), Beauguel (90. Chorý), J. Kovařík (71. J. Kopic)