Brno rozdrtilo Třinec, Dukla padla ve Vlašimi

Brány jednadvacátého kola FNL nám v rámci sobotního podvečera otevřely tři duely, které ve dvou případech přinesly výhry domácích celků a jednou hostů.

A ta jediná výhra hostujícího celku náleží zrovna Varnsdorfu, jenž dokázal využít současného špatného rozpoložení Ústí nad Labem, které tak prohrává již páté ze svých posledních šesti soutěžních utkání. Domácí museli už od desáté minuty dohánět jednogólové manko, což se jim ještě podařilo, ale následně po změně stran dvakrát inkasovali a s tím už se jen těžko dalo něco dělat.

V podobně nevýrazných výkonech pokračuje nyní i Líšeň, jíž se zejména venku vůbec nedaří a nic se na tom nezměnilo ani v zápase proti Žižkovu, který využil své jarní nabuzenosti k zisku dalších tří bodů. Rozdílová trefa přišla z kopaček Súkennika, jemuž se v 87. minutě podařilo proměnit pokutový kop.

Brno vyhrálo nad Třincem vysoko 5:0 a dál živí naději na postup do Fortuna ligy. Získat potřebné body se však nepodařilo dalšímu aspirantovi na postup, a sice pražské Dukle, která na půdě Vlašimi prohrála 0:2a má tak stejně bodů jako čtvrtý Žižkov. Vedoucí Pardubice vyhrály 2:1 nad Vítkovicemi a upevnily tak svůj mandát na čele Fortuna národní ligy.

FNL, 21. kolo:

Ústí nad Labem - Varnsdorf 2:3 (41. Bílek, 80. Matějka z pen. - 10. Ondráček, 68. Rudnytskyy, 77. Micovčák)
Žižkov - Líšeň 2:1 (35. Nabiyev, 87. Súkennik z pen. - 70. Silný)
Prostějov - Sokolov 1:0 (43. Koudelka)
Brno - Třinec 5:0 (20. Přichystal, 25. Růsek, 38. Fousek, 51. Růsek, 85. Vintr)
Pardubice - Vítkovice 2:1 (37. Ewerton (pen.), 57. Toml - 61. Macej)
Vlašim - Dukla 2:0 (75. Dias, 83. Svoboda)
Vyšehrad - Chrudim 1:3 (70. Čvančara - 22. Rybička, 42. Mužík, 66. Mužík)