Poznar zlomil prokletí: Spadlo to ze mě. Důležité vítězství, ale buďme nohama na zemi

Poznar zlomil prokletí: Spadlo to ze mě. Důležité vítězství, ale buďme nohama na zemi
ROZHOVOR

Bitva o šest bodů. Tak by se dal nazvat sobotní záchranářský souboj mezi Zlínem a Příbramí. Lépe ho zvládli domácí, kteří po návratu úspěšného kouče Bohumila Páníka zaknihovali první vítězství. Výhru 1:0 jim vystřelil lídr Tomáš Poznar, jenž pod svým oblíbeným koučem kopal už čtvrtou penaltu a až nyní konečně rozvlnil síť. 

Buď teď, anebo nikdy! S tímto heslem šli do války s posledním týmem tabulky hráči Zlína, kteří po dlouhé koronavirové pauze brali zatím jen dvě remízy. Proti Příbrami se už ale dočkali vytouženého vítězství.

„Sami jste viděli, co dělá s hráči, když nejsou po mentální stránce optimálně naladěni. Jsou svázaní a pak vznikají zbytečné chyby. Nehrálo se ale na krásu, nýbrž na body. A ty jsme udělali tři, co je pro nás to nejdůležitější. Museli jsme vyhrát, možná o to víc byli kluci nervóznější než náš soupeř,“ glosoval triumf svého týmu trenér Bohumil Páník.

Za výhru vděčí hlavně šutérovi Tomáši Poznarovi, který ke konci první půle proměnil pokutový kop. Ostřílený sudí Pavel Královec původně nařídil jen roh, svůj verdikt ale opravil po debatě s kolegou u videa. „Po souboji Janetzkého s Dramém jsem si nebyl vůbec jistý, zda to je penalta. Ale klobouk dolů před rozhodčím, který zachoval chladnou hlavu, celou situaci posoudil dle pravidel VAR a odpískal pokutový kop,“ ocenil Poznar.

Zajímavé je, že předešlé tři penalty, které Poznar kopal pod Páníkem, přišly pokaždé vniveč. Teď už se však dočkal! „Hodně jsem se na tu střelu koncentroval. Říkali jsme si s trenérem, že těmi třemi penaltami to už snad stačilo. Jsem moc rád, že tentokrát jsem už nezaváhal a že jsme díky tomu vyhráli. Spadlo to ze mě,“ přiznal jednatřicetiletý útočník.

Ten nezapomněl ocenit i výkon Příbrami, která zlobila především ze standardek. „Je vidět, že na ně trenér Horváth dost sází. Měli nebezpečné signály, často to to tam smrdělo a my jsme rádi, že jsme to přežili. Ale byly to nervy,“ pousmál se Poznar, jehož tým se díky třem bodům vzdálil dnu tabulky na rozdíl devíti bodů.

„Důležité vítězství, ale buďme nohama na zemi. Ještě není konec a potřebujeme získat další body, což si všichni moc dobře uvědomujeme,“ zdůraznil se šesti trefami nejlepší střelec Zlína v této ligové sezoně.