Baník vyhlíží první výhru po obnově soutěže, v cestě stojí Sigma

Baník vyhlíží první výhru po obnově soutěže, v cestě stojí Sigma

Baník se v rámci osmadvacátého kola Fortuna ligy představí v neděli 7. června v 17:00 na půdě nedaleké Sigmy Olomouc. Ani jeden z klubů od obnovení soutěže na konci května nevyhrál ani jeden zápas. Lepší postavení v tabulce české nejvyšší soutěže má ale právě ostravský Baník.

Ten se nachází se čtyřiceti body na sedmém místě a pohybuje se tedy na rozhraní skupiny o titul a skupiny o Evropskou ligu. Olomouc je se třiatřiceti body jedenáctá a v tuto chvíli by spadala do skupiny o udržení, na desáté Bohemians má přitom ztrátu pouhých třech bodů. 

Baník po obnově soutěže nejdřív bezbrankově remizoval v Příbrami, poté 1:1 ve Zlíně a ve středu prohrál 0:2 s Plzní. Olomoucká Sigma zase remizovala bez branek na Slovácku, prohrála 1:2 s Příbramí a ve středu si přivezla prohru 0:2 z Českých Budějovic.

„První dvě utkání v Příbrami a Zlíně měly společného jmenovatele. Že jsme byli lepší, bohužel jsme to nedokázali přetavit v branky a limitovala nás finální a předfinální fáze. S Plzní jsem říkal, že to bude těžké a že musíme podat výkon na hranici vlastních možností, což se nestalo,“ nechal se slyšet pro klubový web hlavní trenér Baníku Luboš Kozel

„Řada hráčů nepodala optimální výkony a navíc jsme tam nakupili spoustu chyb, ze kterých soupeř těžil. Při hodnocení jsem byl proto negativní. Chtěli jsme být i důrazní, protože Plzeń je technická, od některých hráčů to tam bylo, od některých ne, a v tom máme rezervy. Věřím, že se otřepeme a v Olomouci podáme kvalitní výkon,“ dodal Kozel.

V dalším kole čeká Olomouc cesta do Mladé Boleslavi a Baník doma přivítá vedoucí Slavii.