Plzeň se pokusí po šesti letech dobýt Eden. Na zápas se těšíme, zní z kabiny

Plzeň se pokusí po šesti letech dobýt Eden. Na zápas se těšíme, zní z kabiny

Šlágrem osmadvacátého kola české Fortuna ligy je bezpochyby zápas Slavie proti Viktorii Plzeň, který se odehraje v neděli 7. června v 19:00 na půdě úřadujícího mistra v Edenu. Slavia s Plzní okupují první, respektive druhou příčku a v tuto chvíli je dělí rozestup osmi bodů. Mezi druhou Plzní a třetím Libercem je pak propast třinácti bodů.

„Moc se na ten zápas těším. Doufám, že ho zvládneme a přiblížíme se Slavii bodově a dostaneme ji pod tlak. Jsme všichni odhodlaní změnit naši nepříznivou bilanci v Edenu,“ prohlásil před zápasem pro klubový web Plzně záložník Aleš Čermák. 

„Bylo důležité, abychom dobře zregenerovali po důležitém vítězství v Ostravě. Je pro nás velmi podstatné, že máme všechny hráče zdravotně k dispozici (kromě dlouhodobě zraněných Ekpaie a Alvira). Všichni jsou na neděli odhodlaní,“ uvedl trenér Západočechů Adrián Guľa.

„Už dlouhodobě se ukazuje, že Slavia má svou kvalitu a jasný herní styl. Není o tom, že by vyčkávali nebo hráli z hlubokého bloku na náhodu. Víme o silných stránkách soupeře, stejně tak i my se chceme prezentovat vlastním herním stylem. Proto očekávám kvalitní zápas,“ dodal Guľa.

Poslední výhra Plzně v Edenu se datuje do dubna 2014, kdy Plzeň na Slavii vyhrála 2:0 díky dvěma gólům v závěrech obou poločasů. Na konci první půle se tehdy trefil Kovařík a v samém závěru zápasu zase Wágner. Hlavním rozhodčím zápasu bude zkušený Pavel Franěk, který odřídil tři z pěti posledních vzájemných zápasů těchto soupeřů.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.