Darida znovu překonal bundesligový rekord v naběhaných kilometrech

Darida znovu překonal bundesligový rekord v naběhaných kilometrech

Záložník Herthy Berlín Vladimír Darida na sobě očividně během přerušení německé bundesligy makal. Na hřišti to vypadá, že střední záložník Herthy má nevyčerpatelný fyzický fond a Darida už podruhé od minulého víkendu překonal celkový rekord bundesligy v naběhaných rekordech během jednoho zápasu.

Až do minulého víkendu bylo Daridovým maximem 14,16 naběhaných kilometrů z roku 2018. Minulý víkend však proti Augsburgu naběhal Darida na hřišti 14,34 kilometrů a stanovil tím novým bundesligový rekord v této kategorii. Tím ale stále neřekl poslední slovo, v sobotu totiž Hertha hrála v Dortmundu a tam Darida tuto statistiku posunul ještě dál, když naběhal 14,65 kilometrů.

„Je to hezké, ale raději bych měl ve statistikách gól,“ řekl skromně Darida po zápase přítomným novinářům. Obrovskou fyzickou kondici českého středopolaře ocenil i trenér Herthy Labbadia: „Je neuvěřitelný! Sami vidíte, jakou má silnou vůli. Vladi je často přehlíženým hráčem, ale je pro nás velmi důležitý.“

Další bundesligový zápas čeká Herthu v sobotu 13. června proti Frankfurtu a novináři budou kromě samotného zápasu bezpochyby bedlivě sledovat i Daridovu statistiku naběhaných kilometrů, jelikož je možné, že v tomto ohledu devětadvacetiletý český záložník stále neřekl poslední slovo.