Nad Werderem visí sestupová hrozba. Co bude s Pavlenkou?

Nad Werderem visí sestupová hrozba. Co bude s Pavlenkou?

Letošní sezóna vůbec nevychází bundesligovému Werderu Brémy. Německý tým, v jehož kádru jsou hned dva Češi je na předposledním místě a po nedělní prohře s Wolfsburgem nemá vůbec dobré vyhlídky. Brémy podlehly nedalekému Wolfsburgu poměrem 0:1 a na jistotu záchrany už ztrácí šest bodů, tři body před Werderem je pak šestnáctý Düsseldorf, který by v tuto chvíli šel do baráže o udržení.

Za brémský Werder chytý český brankář Jiří Pavlenka a v poli hraje krajní obránce Theodor Gebre Selassie. Zatímco Gebre Selassie už má pravděpodobně zenit své kariéry za sebou, osmadvacetiletý Pavlenka je jedním z nejperspektivnějších brankářů nejvyšší německé soutěže. V Brémách by tedy Pavlenka s největší pravděpodobností v případě sestupu nezůstal.

Pavlenka je v Brémách od léta 2017, kdy přišel ze Slavie Praha za odhadovanou částku 3 milionů eur. Německá média ho okamžitě zařadila mezi TOP 5 brankářů bundesligy a jeho zákroky se pravidelně vyskytovaly v oficiálním sestřihu nejlepších brankářských zákroků kola.

Z Pavlenkových kvalit přitom těží i český národní tým, ačkoliv rodák z Hlučína odchytal za reprezentaci pouhých jedenáct zápasů. Trenéři národního A-týmu totiž dávali přddnost spíše Pavlenkovo kolegovi Tomáši Vaclíkovi, který od roku 2018 chytá za španělskou Sevillu.

V minulosti se o Pavlenkovi mluvilo v souvislosti s možným přestupem do Bayernu nebo do Schalke. Ve hře byla podle zákulisních informací také blíže nespecifikovaná nabídka z anglické Premier League.