Trpišovský je rád, že lidé pokřiky podporují Musu, ale vůči Teclovi to podle něj není fér...

Trpišovský je rád, že lidé pokřiky podporují Musu, ale vůči Teclovi to podle něj není fér...
OBSAHUJE VIDEO

Zatímco devětadvacetiletý Stanislav Tecl je v letošní sezoně Fortuna:ligy na třech brankách, což je stejná produktivní bilance jako v uplynulém ročníku, jeho o sedm let mladší chorvatský konkurent Petar Musa dosud skóroval desetkrát.

I proto řada sešívaných fanoušků chtěla, aby hrál rodák ze Záhřebu v domácím šlágru proti Viktorii Plzeň od začátku. Kvůli strategii Jindřicha Trpišovského se jim to však nevyplnilo a bývalý forvard Viktorie Žižkov a Liberce střídal svého konkurenta Tecla až čtyři minuty před koncem.

"Naše strategie byla tentokrát extrémně náročná, co se týče defenzivy a určité součinnosti, kterou nechci vzhledem k dalším zápasům příliš rozebírat. Ty úkoly byly velmi složité. Strávili jsme spoustu času přípravou na tohle utkání a není jednoduché pak přehazovat role. Úkolů bylo moc, a i proto jsme do toho nechtěli tolik sahat. To souvisí i se střídáním. Chtěli jsme se tam nechat, dokud budou mít sílu a kvalitu, abychom nenarušili systém. Navíc oni hráli tak dobře, že jsme prakticky čekali jen na to, až Standa Tecl nebo Lukáš Masopust se dostanou do stavu, kdy jim kondiční složka nedovolí hrát tak, jak normálně," vysvětloval na webu slavia.cz odborník z Edenu.

I když je za podporu pro Musu rád, vůči zkušenějšímu útočníkovi, který dříve prošel také Jabloncem, Jihlavou či Plzní, mu to nepřijde fér. "Chtěl bych také říct, že jsem rád, že lidé pokřiky podpoří Petara, i když není na hřišti, je to pro něj super, ale druhou stranu si myslím, že to není fér vůči Standovi. Už jen za tu kupu práce, kterou pro Slavii odvede a za to, jak hraje. On je pro nás neskutečně důležitý hráč. Takže jsme rádi, že naše hráče podpoří, ale je třeba jim tu podporu dát, když jsou na hřišti. Mrzí mě to vůči Standovi, který byl vlastně motorem našich útočných akcí, to musel každý vidět, Hejda se na něm vyfauloval, jeho práce je skvělá. Momentálně si neumíme představit, že bychom bez něj dokázali takový těžký zápas hrát. Pak samozřejmě přijde jiná typologie zápasu, kdy třeba budeme mít spoustu tlaku ve vápně a převahu. To pak bude prostor pro jiné hráče. Proti Plzni jednoduše nebyl důvod střídat. Hráči prakticky do té 80. minuty plnili vše, co jsme chtěli. Chtěli jsme střídat jen pokud by někdo nehrál dobře, nebo by nebyl schopen plnit zadané úkoly s ohledem na svůj fyzický stav," ozřejmil šéf Kúdely, Bořila či Koláře, jenž vylepšil počet vychytaných nul v sezoně již na dvacet.

Tecla se Trpišovský nechce vzdát už jen kvůli jeho zlepšující se souhře s rumunským špílmachrem Stanciuem. "Jde si třeba všimnout, jak si na sebe začíná zvykat Standa Tecl a Nico Stanciu. Každý zápas je to lepší a lepší. Potřebujete si na sebe navzájem zvyknout. Ve vápně nám občas chybí ta hra poslepu. Toho hráče ani nevidíte, a stejně mu to tam dáte a ulehčíte tím situaci," uzavřel po bezgólové remíze kouč aktuálního lídra tabulky, který se ve středu představí na půdě Baníku Ostrava.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.