Nejlépe střílejícímu týmu Fortuna:ligy v Edenu chyběla odvaha a hra na větší riziko v útočné fázi hřiště...

Nejlépe střílejícímu týmu Fortuna:ligy v Edenu chyběla odvaha a hra na větší riziko v útočné fázi hřiště...
OBSAHUJE OHLASY

Západočeský soubor z Doosan arény poprvé na jaře nevyhrál ani neskóroval, za což mohla pevná obrana aktuálního lídra Fortuna:ligy. V Edenu se tak mezi momentálně nejlepšími dvěma týmy ligy zrodila bezgólová remíza.

"Byl to náročný zápas proti kvalitnímu soupeři. Hlavně v prvním poločase nám chyběla odvaha a hra na větší riziko v útočné fázi hřiště," posteskl si hlavní kouč Plzně Adrian Guľa.

"V druhé části si myslím, že to bylo lepší. Víc jsme drželi míč, ale je jasné, že Slavia má velmi dobrou defenzivu a nevytvoříme si proti nim pět šest gólových šancí," pokračoval šéf Čermáka, Hrušky, Beauguela a spol.

Čtyřiačtyřicetiletý slovenský odborník řešil mezi oběma poločasy se svými asistenty pár taktických úkonů. "Pro mě je podstatné, aby hráči dostali nějaký pokyn, co funguje a co nefunguje. Řekli jsme si, co by na Slavii mohlo platit a myslím si, že kluci na to v druhé části zápasu dobře zareagovali," doplnil exžilinský stratég.

Již ve středu přivítají jeho svěřenci ve Štruncových sadech Zlín, který bral o víkendu plný počet bodů a v tabulce vystřídal Karvinou na třinácté pozici. Nic jiného než výhra se čekat nebude...

"Naší úlohou je makat a pracovat tak, abychom nejbližší zápas zvládli vítězně," uzavřel kouč týmu, jenž je díky šestapadesáti vstřeleným brankám v osmadvaceti kolech nejlépe střílejícím souborem celého šestnáctimístného peletonu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.