Ševčík otloukánkem. Po Limberském mu zbyla jizva a knockout sudího Fraňka nepobral vůbec...

Ševčík otloukánkem. Po Limberském mu zbyla jizva a knockout sudího Fraňka nepobral vůbec...
OBSAHUJE VIDEO

Po zranění vracející se sešívaný středopolař Petr Ševčík uvedl, že Slavia předvedla proti Plzni (0:0) možná nejlepší jarní výkon a vynucená pauza jeho souboru z Edenu nakonec pomohla.

"Stmelili jsme se daleko více, potrénovali jsme intenzivněji, sedlo si to. Pauza nám určitě prospěla," pronesl bývalý středopolař Slovanu Liberec, jehož mužstvo udrželo ve všech čtyřech duelech po restartu Fortuna:ligy čisté konto.

Jeho šéf Jindřich Trpišovský střídal pouze třikrát a to až posledních deset minut, kdy trávník opustili Masopust, Tecl a Holeš. Sám šestadvacetiletý rodák z Jeseníku však vydržel na place kompletní minutáž a to vše i přesto, že ho v jednu chvíli loktem "knockoutoval" hlavní sudí Franěk...

"Rozhodčí se po situaci omluvil, nepochopil jsem ale, jak je možné, že jsme nedostali míč. Kdyby tam nestál, tak bych byl první u balonu. Situaci ale po následném střetu nepřerušil. Ve finále jsem se musel i po ošetření odklidit za lajnu. Celkově jsem tu situaci příliš nepobral," krčil rameny hráč se zkušenostmi ze Sigmy Olomouc či Opavy.

Po jeho návratu na plochu ho o něco málo později poslal k zemi pro změnu David Limberský, s tím, že čerstvou jizvu na bradě má právě po souboji s plzeňským veteránem.

"Tu situaci si vybavuji tak, že mi tam dal nohu, já přes ni přepadl a hlavou se praštil o zem. To už byl ale takový normální souboj. To spíš souboj s rozhodčím Fraňkem byla taková kuriozita," doplnil Ševčík.

Toho těšilo udržení osmibodového náskoku, který dává obhajobě primátu stále reálnější rysy. "Všechno je v našich rukách. Nemůžeme se moc ohlížet na to, jestli hrajeme za týden, nebo dvakrát do týdne. Naopak nám možná víc vyhovuje, když víc hrajeme na úkor tréninku. Tempo dvou zápasů za týden pro nás není žádná hrůza," zakončil sešívaný štírek.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.