Karlsson? Kotal u něj postrádal větší důraz, válka v osobních soubojích pro něj není to pravé ořechové

Karlsson? Kotal u něj postrádal větší důraz, válka v osobních soubojích pro něj není to pravé ořechové

Spartě, která byla ještě nedávno na deváté příčce, se poprvé v ligové sezoně podařilo zvítězit třikrát za sebou, s tím, že na oné cestě inkasovala jen jednu branku a na vysněnou třetí pozici, jíž momentálně okupuje Slovan Liberec, ztrácí v tuto chvíli pouhé dva body.

V Ďolíčku využil hlavní kouč Václav Kotal čtyři střídání, s tím, že zatímco příchody Mandjecka s Karabcem už byly taktické, Tettehem, jenž nahradil Kozáka, Vindheimem, který posadil Sáčka a Hanouskem, jenž poslal na lavičku Karlssona, ještě reagoval na průběh...

"Bohemka nasadila Vodháněla, který je rychlostně vybavený, a další hráče. Sáček se hodně nabízel. Hrálo se hodně přes pravou stranu a ta byla ve velké zátěži. Jednoznačně jsme počítali, že Sáčka budeme střídat," ozřejmil nástupce Václava Jílka.

Z kola ven musel i švédský křídelník David-Moberg Karlsson, jemuž důrazná hra Klokanů příliš nevoněla. "Ostatní už plynulo z průběhu utkání. Byla to taktická střídání. U Karlssona jsem trochu postrádal větší důraz v osobních soubojích. Přeci jen na Bohemce je to válka a bylo vidět, že pro něj ty souboje nejsou to pravé ořechové," všiml si velezkušený odborník z Letné.

Ve středu 10. června přijede do metropole patnáctá Opava a Kotal potvrdil, že v nynějším zápasovém sledu nemůžeme s týmem dělat nic jiného, než regenerační tréninky. I tak je však rád za zlepšení defenzivy a to samé očekává i o nadcházejícího střetu v rámci 29. kola.

"Trochu nám chybí čas na organizaci hry. V některých momentech je to uspěchané a únava už tam musí být. I řešení mohla být v některých situacích lepší, ale nakonec jsme ve dvou utkáních nedostali gól, branka v Karviné byla chyba v době, kdy jsme byli v deseti. Jinak si myslím, že Karviná měla během zápasu dvě střely, ani nevím, jestli na branku a jedna z toho byl gól. Obranná fáze se nám zlepšuje a zlepšuje se nám přípravná kombinace. To je strašně důležité. Z toho vlastně vychází všechno," uzavřel na sparta.cz trenér, jenž v minulosti vedl také Brno či Hradec Králové.

Fiorentina chce za Hancka víc, než za kolik ho kupovala ze Žiliny. O obránce je zájem také v Portugalsku

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.