Za rok a půl prodali 11 hráčů. Kdyby tady zůstali, tak možná hrajeme o titul, překvapil Rada

Za rok a půl prodali 11 hráčů. Kdyby tady zůstali, tak možná hrajeme o titul, překvapil Rada

I když je Jablonec dvě kola před koncem základní částí Fortuna:ligy na průběžné čtvrté pozici se stejným bodovým ziskem jako třetí Slovan Liberec, dvě prohry z posledních tří duelů s jeho sebevědomím evidentně zacloumaly.

A byť se zelenobílému souboru podařilo vyloupit teplická Stínadla, trenér Petr Rada neměl problém přiznat, že se tak stalo se štěstím že ve víkendovém utkání jinak převážně tahali za kratší konec...

Nedávné dvě zmíněné porážky se Slavií (0:5) a Libercem (0:1) ještě "plukovník" tak úplně nestrávil. "Na Slavii byla diametrálně odlišná sestava, nepovedlo se nám to, domácí byli lepší. Problém byl v tom, že jsme se z toho museli dostat psychicky. Příděl 5:0 je moc. Není to o tom, že jsme hráli jinak, nebo jiný systém. Na druhou stranu jsem si říkal, že s Libercem budeme kompletní, věřil jsem, že budeme čerstvější. Ale i přesto, že Liberec byl lepší, dostali jsme blbý gól, což by se stávat nemělo," citoval iSport.cz slova šéfa Chramosty, Doležala, Jovoviče a spol.

Jednašedesátiletý odborník vede výběr ze Střelnice již od ledna 2018 a za jeho éru už mu majitel Miroslav Pelta prodal celou řadu opor. Bývalý kouč Sparty, Příbrami či Jihlavy to na tiskové konferenci rád připomněl. "Musíte si uvědomit, že jsme za rok a půl prodali jedenáct hráčů. Kdyby tady ti hráči zůstali, tak možná hrajeme o titul.“ překvapil Rada, jehož názor vyšel ve Sportu.

Jeho aktuálním cílem je i přes nevyrovnanou výkonnost první šestka, nic jiného. "Tvoříme nový kádr, nemůžeme hrát pořád krásně. Klubům omarodí jeden hráč a brečí, že mají problém. My jsme jeli na Slavii a nikde jsem si nestěžoval, že mi chybí sedm hráčů. Chceme se umístit v první šestce. A bojujeme o to. Nebudu teď po hráčích šlapat. Kluci mají svoji kvalitu a já jim věřím," zakončil na iSport.cz Rada, jehož tým se do konce základní části Fortuna:ligy ještě utká s Karvinou a Bohemians 1905.

Nejlépe střílejícímu týmu Fortuna:ligy v Edenu chyběla odvaha a hra na větší riziko v útočné fázi hřiště...