Ba Loua musí víc trénovat a zlepšit střelbu. I tak by ho rádi viděli v západočeské Doosan aréně...

Ba Loua musí víc trénovat a zlepšit střelbu. I tak by ho rádi viděli v západočeské Doosan aréně...

O korunu pro nejlepšího gólového asistenta Fortuna:ligy se momentálně dělí dva hráči - plzeňský Pavel Bucha a karvinský Adriel Ba Loua, s tím, že oba jsou na osmi přihrávkách.

Jenže zatímco západočeský mladík září také ve statistice branek, o něco málo starší rodák z Pobřeží slonoviny na první trefu soutěžního ročníku 2019/2020 stále ještě čeká a to již sehrál 23 duelů a na trávnících strávil 1727 minut čistého času.

Obrovskou šanci na změnu statistiky měl například v posledním kole proti Dynamu České Budějovice, ale proti Jaroslavu Drobnému neuspěl. "Budu se snažit dál. Musím více trénovat, zlepšit střelbu a trefovat to lépe, ale přihrávání mi asi vyhovuje víc," přiznal na stránkách sport.cz třiadvacetiletý středopolař.

"Možná dávám přednost přihrávkám. Líbí se mi, když na gól nahraju. Ale taky vím, že se potřebuju trefit i z pozice křídla, kde hraju," pokračoval na sport.cz kolega Vukadinoviče, Bolka a spol.

Po vzájemném utkání ho ocenil také obránce soupeře Jiří Kladrubský. "Je malý a rychlý, to je pro mě nejhorší kombinace. Je opravdu šikovný na balonu, rychlostní typ, tyhle já rád nemám. Je vidět, že si dopředu věří, je výborný," ocenil Ba Louu čtyřiatřicetiletý veterán jihočeské družiny.

V příštím soutěžním ročníku by mohl bývalý fotbalista dánského Vejle či rezervy Lille vyměnit boj o záchranu za bitvu o mistrovský primát. O jeho podpis totiž projevuje intenzivní zájem Viktoria Plzeň, která by ho ve svých křídelních prostorách ráda vyzkoušela.

S výše zmíněným Buchou by se tak mohl již za pár týdnů sejít v jedné kabině. I když už tedy působí na české nejvyšší úrovni necelé dva roky, svou epizodu teoreticky může dále prodloužit.

Ať už to bude pod vedením Juraje Jarábka, nebo Adriana Guľy, jemuž se podle všeho hodí do systému i přesto, že je před ním ještě spousta práce...

KARLSSON? KOTAL U NĚJ POSTRÁDAL VĚTŠÍ DŮRAZ, VÁLKA V OSOBNÍCH SOUBOJÍCH PRO NĚJ NENÍ TO PRAVÉ OŘECHOVÉ

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.