Pražský magistrát podporuje návrh Prahy 3 stadion FK Viktoria Žižkov neprodávat a raději renovovat

Pražský magistrát podporuje návrh Prahy 3 stadion FK Viktoria Žižkov neprodávat a raději renovovat

Rada magistrátu hlavního města dnes za účasti starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka (TOP 09) a místostarosty Štěpána Štrébla (Piráti) projednala a podpořila řešení navržené Prahou 3, které spočívá v investici do nejnutnějších oprav stadionu FK Viktoria Žižkov tak, aby stadion neztratil ligovou licenci a aby se klub, který zde působí od roku 1903 a nese jméno svého působiště, nemusel stěhovat mimo Žižkov.

Požadavky FAČR na úpravy stárnoucího stadionu jsou již na Praze 3 evergreenem. Pozemky okolo stadionu byly navíc předchozími politickými generacemi Prahy 3 postupně rozprodávány, což komplikuje budoucí stavební úpravy.

"Chování předchozích vedení radnice Prahy 3 ke stadionu na mě působí tak, jako by jejich cílem bylo nechat jej zchátrat, časem strhnout a pozemek ve finále prodat. Jsem rád, že jsou jednání s kolegy z magistrátu na dobré cestě a situace stadionu se poprvé za poslední dekády začne zlepšovat," říká radní pro sport Prahy 3 František Doseděl.

Rozhodnutí magistrátních radních odráží skutečnost, že jak magistrát, tak radnice Prahy 3, nechtějí prodávat svůj majetek bez dostatečných právních garancí, že na místě zůstane sport a nevznikne zde např. nová developerská výstavba. Preferují proto raději stadion postavený v padesátých letech modernizovat.

"Jako celoživotní fanoušek Viktorky jsem rád, že jsme s magistrátem ve shodě. Viktorka je žižkovským rodinným stříbrem. Jde o nadějný začátek, který stadion posouvá směrem od rizik, která by s sebou nesl jeho prodej," komentuje situaci pirátský zastupitel Prahy 3 Jiří Svrček.

První a nejnutnější úpravy stadionu by měly proběhnout ještě během léta 2020, tedy před zahájením nové fotbalové sezóny.

"V pražském sportu zbyla po minulých politických reprezentacích spousta kostlivců ve skříni. Případ Viktorky je jedním z nich. Klub chceme pro Prahu 3 zachránit, ale pouze za podmínek, které budou skutečně výhodné pro město a jeho občany," doplňuje Vít Šimral, radní pro sport MHMP.

Švenger se stal kmenovým hráčem VIktorie. Na jak dlouho se pod Žižkovskou televizní věží upsal?

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.