Pelta měl u agentů právo první noci a pořád se nevzdal Sparty: Zase bych pro ni získal dominanci, vím, jak na to

Pelta měl u agentů právo první noci a pořád se nevzdal Sparty: Zase bych pro ni získal dominanci, vím, jak na to

Byť je Miroslav Pelta majitelem nyní čtvrtého Jablonce, velký přehled má pořád i o Spartě, kterou svého času z pozice ředitele šéfoval a pro níž má evidentní slabost.

Letenského vlastníka samozřejmě mimořádně respektuje, ale i on se podle jeho slov nevyvaroval chybám. "Velké zklamání je to, že když se Dan Křetínský rozhodl pro zahraniční cestu, tak se mu nepodařilo trenérské obsazení a nákup těch deseti, patnácti hráčů z ciziny. Byl to krok, který stál neskutečné peníze a z několika špatných personálních rozhodnutí vznikla situace, ve které klub nyní je," pronesl někdejší první muž českého fotbalu v interview s Michalem Hrdličkou.

Domácí kluby podle něj musí stát a padat na zdejších plejerech. "Nákupy cizinců vypadaly velkolepě, ale v tuzemsku se musíte opírat o kostru tvořenou českými hráči, doplněnou špičkovými cizinci," podotkl v pořadu Česká ulička".

Na domácí transfery je dle svých slov odborníkem s citem na talenty a zákulisí je jeho přirozeným kolbištěm. "Když jsem byl šéf Sparty, tak to byla moje největší síla. Jakéhokoliv hráče z ostatních klubů, kterého jsem chtěl, jsem získal, snad vyjma Slavie. Měl jsem u agentů právo první noci," pochlubil se funkcionář, jemuž se v branži přezdívá "Velký čáp".

Peltu čeká uprostřed června soud a pakliže by z něj vyvázl s čistým štítem, čemuž stále věří, jeho návrat do Sparty by mohl být skutečně opět ve hře. "V situaci, že bych tu šanci dostal, bych pro Spartu zase získal dominanci. Vím, jak na to," zakončil.

Co říkají jeho slovům sparťanští fanoušci?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.