Basaksehir se Škrtelem neprohrává: Nebyl bych proti, kdybych si mohl ještě jednou vychutnat mistrovské oslavy

Basaksehir se Škrtelem neprohrává: Nebyl bych proti, kdybych si mohl ještě jednou vychutnat mistrovské oslavy

Süper Lig je těsně před svým restartem a soutěžní dění v Turecku započne opět v pátek 12. června, s tím, že před zbylými osmi koly jsou největší favorité na primát Trabzonspor, Istanbul Basaksehir, Galatasaray a Sivasspor. 

Součástí Basaksehiru je kromě Clichyho, Inlera, Topala, Demby Ba či Robinha také pětatřicetiletý slovenský stoper Martin Škrtel. Protože jde o veterány, nemohl by být náročný program problém?

"Přiznám se, že my hráči jsme preferovali hustější program. Kdyby se hrálo středa - sobota, dalo by se to zvládnout. Každý hraje raději zápas, než trénuje, ale museli jsme akceptovat takové rozhodnutí. V Turecku začínají velká tepla, takže v kombinaci s dlouhým výpadkem to bude fyzické náročné. Ale bude se to dát vydržet," pronesl na sport.sk bývalý dlouholetý střední obránce Liverpoolu s minulostí ve Fenerbahce Istanbul.

Jeho chlebodárce prohrál v posledních čtyřiadvaceti duelech pouze jednou. Jak si budou věřit v těchto týdnech? "Všichni doufáme, že dlouhá doba bez fotbalu se na naší formě příliš neprojeví. Všechny týmy jsou na stejné startovací čáře. Očekávám, že v prvních dvou třech zápasech to nebude ani tak o kvalitě, jako o dobré fyzické připravenosti jednotlivců i celých mužstev. Z našeho pohledu však budou právě tyto tři souboje zlomové. Hrajeme doma se šestou Alanyou, pak jedeme na hřiště zachraňujícího se Ankaragücü, které hrálo před pauzou velmi dobře a nakonec hostíme třetí Galatasaray. Snad to zvládneme podle představ," pokračoval na sport.sk rázný zadák.

Sám by si rád až do konce ročníku natáhl i svou povedenou osobní sérii. "Vždy, když jsem v lize nastoupil, tak jsem bodovali. Věřím, že to vydrží," doplnil autor tří branek ze čtrnácti startů, které rozdělil do osmi výher a šesti remízových výsledků.

Basaksehir má aktuálně stejný počet bodů jako vedoucí Trabzonspor, který však byl potrestán tím, že nemůže startovat v evropských pohárech. Nemohlo by to konkurenta negativně ovlivnit? "Těžko říct. Hrát Ligu mistrů je speciální věc, ale když získáte titul, už vám ho nikdo nevezme. Nemyslím si, že je to ovlivní, ale hlavně si nemyslím, že už by to bylo ohledně titulu jen mezi námi dvěma. Je tam Galatasaray, Sivasspor a možná ještě Besiktas. Stát se může cokoliv a my se rozhodně nechceme dostat zbytečně pod tlak velkohubými prohlášeními o titulu," podotkl Škrtel, jehož slova nabídl portál sport.sk.

Poslední ligový titul získal Škrtel třináct let zpět, když ještě působil v ruském Zenitu Petrohrad. "Bylo to na podzim 2007. Nebyl bych proti, kdybych si mohl ještě jednou v kariéře vychutnat mistrovské oslavy. Ale nepředbíhejme," zakončil na sport.sk defenzivně laděný svěřenec kouče Okana Buruka.

Na Spartě uvažují o návratu ztracených synů z Kasimpasy a Boloni