Nový chrám Sparty by mohl vyrůst na Strahově a letenské "S" by se o něj dělilo s reprezentací

Nový chrám Sparty by mohl vyrůst na Strahově a letenské "S" by se o něj dělilo s reprezentací

Scénář, že by se na chátrajícím strahovském stadionu Evžena Rošického přeci jen postavila nová moderní fotbalová aréna, se opět vrátil na pomyslný stůl. Na serveru seznamzpravy.cz zaznělo, že domácí zápasy by na něm hrála reprezentace a Sparta, jež by tak zamávala současné Letné.

Aby mohl klub s oním pozemkem začít volně nakládat, FAČR by si na to vzala úvěr. Nové sídlo národního mužstvo i slavného "S" by se zrodilo jak za finanční prostředky majitelů, tak i dalších investorů z komerční sféry. První jednání, jehož se měli účastnit jak generální ředitel František Čupr, tak i ředitel komunikace Ondřej Kasík, již proběhla a mají následovat další.

Na úvod však bude potřeba pořádná finanční injekce - atletickému svazu by se garantovalo částkou 30 milionů korun, České unii sportu 56 miliony korun a dalších 119 milonů korun by spolkl dluh vůči stejnému subjektu.

"Výkonný výbor FAČR schválil, že si asociace může vzít krátkodobý úvěr přesahující 200 milionů korun, který by nám pomohl tyto záležitosti odblokovat, aby Fotbalová asociace mohla s pozemkem volně nakládat," citoval portál seznamzpravy.cz slova předsedy Fotbalové asociace Martina Malíka, jenž počítá s úvěrem u Moneta Money Bank, kde už má FAČR veškeré účty. Peníze by si však podle jeho slov půjčilo vedení českého fotbalu jen na několik měsíců.

Momentálně pátý tým Fortuna:ligy, který hraje na dnešním místě již více než 100 let (od roku 1917), se sice momentálně soustředí na modernizaci současného stánku, do nějž investuje velké finanční prostředky ohledně nových technologií, nicméně ruku v ruce s tím už se řeší i vzdálenější budoucnost po roce 2030. Právě to je totiž termín, do kdy má Sparta smlouvu na fotbalové užívání současných prostor.

Všemu nahrává jak to, že možný nový stadion Sparty na protější Letenské pláni se radnici na sedmičce nelíbí, tak fakt, že se aktuálně na dnes již bývalé tréninkové ploše vedle Generali Česká pojišťovna areny staví hotel a do budoucna by mohl Daniel Křetínský využít prostory i pro další komerční účely.

Pelta měl u agentů právo první noci a pořád se nevzdal Sparty: Zase bych pro ni získal dominanci, vím, jak na to

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.