8 let, 21 trofejí a teď konec. Jaký klub už se na návrat kapitána Paris Saint-Germain vyloženě třepe?

8 let, 21 trofejí a teď konec. Jaký klub už se na návrat kapitána Paris Saint-Germain vyloženě třepe?

Dosavadní štace nyní již pětatřicetiletého brazilského stopera Thiaga Silvy byly Juventude, FC Porto, Dinamo Moskva, Fluminense, AC Milán a Paris Saint-Germain, jehož součástí je již necelých osm let a na kontě má sedm titulů pro šampiona Ligue 1.

Jeho úspěšná éra v Parku princů však podle francouzského tisku velmi brzy skončí, za což může i koronavirová krize a úspory, které se v PSG, který kvůli předčasnému ukončení soutěží přišel o více než 200 milionů eur, chystají.

Defenzivnímu veteránovi, který patří k nejlépe placeným borcům Tuchelova áčka, totiž pod Eiffelovkou za pár týdnů vyprší kontrakt a nový už mu nabídnut nebude. Pokud už opravdu nebude ve francouzské metropoli pokračovat, rozloučí se s celkovým počtem jednadvaceti trofejí.

Thiaga Silvu už o tom měl informovat i sportovní ředitel Paříže a jeho krajan Leonardo, s tím, že by ještě měl střední obránce absolvovat srpnové dohrání Ligy mistrů, ve které je jeho nynější tým ve čtvrtfinále.

A co dál? Dlouholetý reprezentant Kanárků, který se na mezinárodní úrovni blíží jubilejní stovce vystoupení, by se mohl odebrat zpět do rodné země a po více než dekádě si znovu zahrát brazilskou Serii A.

Eminentní zájem projevuje Fluminense, v jehož trikotu se objevoval v letech 2006 - 2008 před posílením Rossoneri ze San Sira, kteří z něj posléze udělali jednoho z nejdražších obránců fotbalové historie. Celek z Rio de Janeira hraje své domácí zápasy na slavné Maracaně a na soupisce pořád má i někdejšího brazilského reprezentanta Freda, jenž pálí ostrými i ve svých šestatřiceti.

Ronaldo odhalil seznam nejlepších hráčů současnosti. Slavná značka CR7 v něm chybí

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.