Zažil jsem dost koučů, kteří psychology spíše nebyli, tvrdí Holek, jenž má trenérské céčko a chce přidat další

Zažil jsem dost koučů, kteří psychology spíše nebyli, tvrdí Holek, jenž má trenérské céčko a chce přidat další

Ve strukturách Zbrojovky Brno se opět nalézá jméno Mario Holek a to dokonce dvakrát. Zatímco dlouholetý exsparťan již několik měsíců pomáhá s tréninkem v kategorii U6, jeho dávky čerpá i jeho starší stejnojmenný potomek.

Jak se bývalý reprezentant k trénování dostal? "Když jsem skončil, dokonce jsem nějakou dobu fotbal přestal v podstatě sledovat. Nečetl jsem zprávy, nic. Když člověk z toho kolotoče na chvíli vypadne, není to na škodu. Teď jsem zpátky, ale s dětmi je to něco jiného, to je spíš taková hra. Začal jsem s tím ještě v Praze, když starší syn začínal s fotbalem. Když jsme se přestěhovali sem, říkal jsem si, že dám kluka do Zbrojovky. Slovo dalo slovo a teď u těch nejmenších dvakrát týdně vypomáhám. Teď pomalu končí sezóna, ročníky 2016 se budou posouvat do U7 a já se synem s nimi," uvedl na webu fczbrno.cz Holek.

Jak je na tom ohledně trenérského studia a potřebné licence? "Mám nějaké céčko, chtěl bych přidat další. Beru to postupně. Pak ta nejvyšší licence, to už náročnější, ale zkusit bych to chtěl," neskrýval ambice třiatřicetiletý rodák z Brna, jenž si v letech 2008 - 2011 vyzkoušel díky Dněpropestrovsku ukrajinskou Premier League.

Je trenérská profese něčím, čemu by se chtěl věnovat také v budoucnosti a třeba i na vyšší úrovně, než jen mládež? "Zatím to je spíš takový koníček, dvakrát týdně. Těžko říct, co bude dál, dohromady to dělám asi rok. Takhle mě to baví, ale na té vyšší úrovni je trenéřina náročnější. Jako hráč dojdete na trénink a čekáte, co vám nachystají. Jako trenér vedete a chystáte tréninky, přípravu, video. Zatím to beru spíše postupně," doplnil na stránkách fczbrno.cz současný hráč "pralesních" Rajhradic.

V současnosti už trenéři mnohdy zastávají také funkci psychologů. Má to "Super Mario", jenž v roce 2018 končil na dejvické Julisce, stejně? "To je pravda, i když u nás tohle neovládá rozhodně každý. Zažil jsem dost trenérů, kteří psychology spíše nebyli. Nejlépe zvládal tyto věci Víťa Lavička. Na něj vzpomínají všichni rádi," pokračoval odborník ze Srbské jenž zažil i praktiky impulzivního, leč férového Petra "Johna" Uličného.¨

Nový chrám Sparty by mohl vyrůst na Strahově a letenské "S" by se o něj dělilo s reprezentací