Sešívaná škatulata se hejbala. Hyský jde k devatenáctce, Střihavka k patnáctce a béčku nově velí Jarolím

Sešívaná škatulata se hejbala. Hyský jde k devatenáctce, Střihavka k patnáctce a béčku nově velí Jarolím

Slávistické struktury doznaly personálních změn, které se dotkly jak rezervního béčka, které hraje ČFL, tak mládežnických kategorií do devatenácti či patnácti let.  

Béčko má zbrusu nový realizační tým, jemuž velí hlavní trenér Marek Jarolím, jenž má za sebou hráčskou minulost v MLadé Boleslavi, Viktorii Plzeň, Slavii, Jablonci, Liberci či Bohemians 1905 a dokonce si zahrál i řeckou či čínskou nejvyšší soutěž.

Synovci exreprezentačního kouče Karla Jarolíma asistuje dvojice Ivo Knoflíček a Jan Bauer. Zatímco brankáři zůstávají pod vedením Bogdana Stefanoviče, roli kondičního kouče převzal Vít Hovorka.

Pokud jde o Martina Hyského, ten se od nového soutěžního ročníku přesune do kategorie U19. Asistovat mu bude Miroslav Podrazský, jenž nedávno právě v sešívaném béčku ukončil hráčskou kariéru. David Střihavka se pak jako hlavní kouč představí v kategorii U15.

Důvod změn okomentoval člen klubového vedení. "Martin Hyský povede od nové sezony devatenáctku a hlavním trenérem B-týmu se stává Marek Jarolím, který trénoval tým U14. Chceme rozvíjet nejen hráče, ale i trenéry. Marek Jarolím je mladý progresivní trenér, který má za sebou ve Slavii velmi úspěšnou hráčskou kariéru. Má v sobě velký trenérský potenciál s dobrým citem pro fotbal. Věříme, že naváže na dobrou práci Martina Hyského a naše béčko ještě více posune. Hodně si slibujeme i od ještě většího propojení s A-týmem,“ zaznělo z úst člena představenstva Jiřího Bílka, jehož slova vyšla na stránkách slavia.cz.

Jarolímova premiéra na lavičce rezervy, která má k disozici Tijaniho, Oscara nebo Felipeho, proběhne v rámci Letní ligy ve středu od 11:00 proti Plzni, za kterou nastoupí i Herc, Díaz, Kaša či Káčer. "Těšíme se, že kluky uvidíme v ostrém startu. Máme za sebou sice jen dva tréninky, ale myslím, že zápasy jsou důležité a někdy je to i lepší, že hráče vidíte hned v zápase, kde se vám odhalí více informací. Něco jsme si s trenéry stihli předat, ale těšíme se až kluky navnímáme celkově. Koncentrujeme se na to, co klukům chceme předávat a jak naše herní prvky přenesou do zápasu. Pracujeme na určitých pasážích hry, a právě ty bychom chtěli, aby se do hry už částečně promítly. Chceme vidět co nejvíce hráčů, takže tak přistoupíme i ke skládání sestavy,“ informoval na slavia.cz šestatřicetiletý Marek Jarolím, jenž začínal před třemi lety u slávistické sedmnáctky.